Osmanlı Ocakları’nın 2023 Milli Beka Vizyonu Programı Gerçekleştirildi

Osmanlı Ocakları Federasyonu tarafından 2023 Milli Beka Vizyonu programı gerçekleşti.

Programa Doç. Dr. Hakkı Çiftçi iştirak etti.

Milli beka vizyonuyla alakalı bir çalışma yapan Osmanlı Ocakları Federasyonu Bilim ve Eğitim Başkanı Doç. Dr Hakkı Çiftçi milli beka Vizyonu ile alakalı katılımcılara sunumda bulundu.

Yapılacak olan yerel seçimlerin bir beka sorunu olduğunu dile getiren Çiftçi, “Milli Beka Ülkemizi bilimde kültürde sanatta eğitimde her anlamda ilgilendiriyor” dedi. Sözlerine, “Çıktık Ötüken’den günün birinde, Yıkandık Mekke’nin tevhid nurunda. Hem dünde, bugünde, hemi yarında İslâmlık Miraçtır, Ülkü sancaktır Bu mübarek yoldan dönen alçaktır, Ömer’in adaleti Ebubekir’in adaleti Mevlana’nın hoşgörüsü ile selamlıyorum sizleri” ile konukları selamlayarak başlayan Çiftçi, “Bizim çok fazla değerimiz var. Bu selamlardan sonra milli beka 2023 diyelim. Türkiye her zaman sorunlarla karşı karşıya kalacak çünkü dava çok büyük. Herkes bu hazineyi istiyor istemek de haklı ama biz bu ülkeyi sevgiyle cesaretle kazandık bizden daha cesaretli olan varsa buyursun gelsin. Başaracağız, başaracağız, başaracağız. Bizi kimse yolumuzdan edemez. Bu ülke her şeyin merkezinde olan ülkedir. Bizim har vurup harman savuracak vaktimiz yok, bugünü yaşayan insanlar var. İnançlarımız, değerlerimiz var’’ dedi.

Dünyadaki önemli gelişmelerden de bahseden Çiftçi beka sorununun geçmişten gelen bir durum olduğunu belirtti.

Şeffaf ve hukuka uygun bir şekilde, ahlaklı ve ilimli gelişmeler olursa beka düzelir. Milli Beka Alpaslan’dır, medeniyettir, tarihimizdir. Bekamızı teminat altına alalım, koruyalım. Milli Beka Allah’ın emirlerini yerine getirebilmek ile gerçekleşir, milli beka çevre bilincinin oluşmasıyla, hoşgörüyle teminat altına alınmak zorundadır, sokak eylerimde tabak çatlatanlar, bu ülkenin üzerine bomba yağdıranlar oldu bekaya zarar vermek için ama biz elif gibi dimdik durduk, milli bekamızı onun için kimseye peşkeş çekmeye niyetimiz yok, milli beka vatansız olmaz, devletsiz olmaz, milletsiz olmaz, biz Allah ile Kuran ile bu milli bekaya sahip çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda konuşan Osmanlı Ocakları Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat katılımcılara teşekkür etti.

Canpolat, içte ve dışta tüm tehditlere boyun eğmememiz gerektiğnin altını çizerek, “31 Mart seçimlerinde ülkemizi ölümüne savunmamız gerekiyor. Ülkemiz için Milli bekanın desteklenmesi gerekiyor bu beka da Cumhur İttifakı. Cumhur İttifakı’nın lideri de Erdoğan. Cumhur İttifakı ile birlikte milli beka ülkenin yarınlarını geleceğini namusunu oluşturuyor. Tüm varlığımız ile İslam Coğrafyası’na ve ülkemize sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz