Osmanlı Ocakları fikri nereden geliyor…

Osmanlı Paşası ”Paşa ali”inin sürgün torunu ”MOLLA MEVLİT”.
Hz Fatih Sultan Mehmet Han’ın öz soyundan gelen Paşa ali Osmanlı’nın son dönemlerinde Alim, Ulema, Evliya paşaların sürgün edilmesi gündeme gelmişti.
Paşa ali ‘de bu paşalardandı.
ya yurt dışına sürgüne gidecekti yada Anadolu’ya sürgüne gönderilecekti.
Paşaali Konya’ya sürgüne gönderildi. Konya Osmanlı Paşasına sahip çıkmıştı ve yeni kurulan ordunun yeni generalleri dururken Paşa alinin halk tarafından önemsenmesi komutanların canını sıkıyordu.
yeni ordu askerleri Paşa aliyi artık yaşadığı yerde rahatsız ediyor, her fırsatta ya hakaret ederek halk içerisinde itibarsız hale getiriliyordu.
Artık Konya’dan gitme zamanı gelmişti.
yeni gittiği yerde yeni ordu mensupları kendisini tanımamalıydı ve öyle yaptı.
Rize en güzel kamufle olunabilecek yer olarak düşünüldü ve karar RİZE HEMŞİN oldu.
Paşa ali Hemşin’de bilinen, sevilen halk tarafından itibarlı bir Muhacir’di artık. HEMŞİN’de orta köye yerleşmiş orada insanlara kuran öğretiyor, İmamlık ediyor Ahlak ve Kültür eğitimleri veriyordu.
Bu durum jandarma komutanlarının dikkatini çekiyor Paşa alinin gerçek kimliğini peşine düşmüşlerdi ki 1881 de Hakkın rahmetine kavuştu.
Çocukları ve akrabaları artık hedef halindeydi bu çocuklarının bir kaçı Edirne’den gelen ordu komutanı tarafından eğitilip asker edilmek için celp kullanılarak Edirne’ye götürüldü. Bazı akrabaları Erzurum’a, Diyarbakır’a ve ülkenin çeşitli şehirlerine kaçarak can ve mallarına karşı tedbir almaya çalışmışlardır.
MOLLA MEVLİT Erzurum-Horasan İlçesi çayır düzü Köyüne yerleşmiş tıpkı ataları gibi ücretsiz muhtarlık ve imamlık yapmış, Yörede kan davalarını sulh ettirmiş, Kuran öğreten bir molla halinde çevrede itibar görmüş sayılmış, sevilmiş önder haline gelmiş bir Allah dostudur.
Türbesi hala Erzurum Horasan Çayır düzü Köyünde bulunan Molla MEVLİT’ in öz Torunların dan A. Kadir CANPOLAT 1996 Yılında Erzurum Mecidiye İmam hatip lisesinden mezun olduktan sonra zamanın imam hatiplilere karşı olumsuz puan kırma sistemi yüzünden konservatuvar eğitimi aldıktan daha sonra Ankara Atılım Fakültesi hukuk bölümünde halen öğrenimini sürdürmektedir.
Evet bu gün ”Osmanlı Ocakları” diye bir oluşum vardır, tıpkı Osmanlı medeniyetini üzerine sindirmiş asıl olan bir medeniyet için kefen giymiş ecdadının, atalarının izinden giden Sayın A. Kadir CANPOLAT Osmanlı Ocakları kurmuş ve Başka bir Osmanlı torununa da, Osmanlı Ocakları Karar defterinde aldığı kararla güvenip teslim edeceği siyasi tek lidere teslim etmiştir.
Bu lider Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDĞAN’dır.
Genel Başkanımız, Osmanlı Ocaklarını kurduğu günden bu güne kadar yer yer çeşitli saldırılara uğramaya devam etse de ”Osmanlı Ocakları yemininde söylediği gibi UHUD’da okçuyuz biz bırakıp ta kaçmayız biz” diyerek bu tür saldırılara cevap vermektedir.
Osmanlı Kültür,Osmanlı Ahlakı,Osmanlı Adaleti ve medeniyeti için Sözün Bittiği yer Osmanlı Ocaklarıdır..
Bu kurum Kendini Osmanlı hisseden tüm dünya osmanlı torunlarına ARMAĞANDIR….

HAYIRLI OLSUN.

YA YAŞA YADA YAŞAT YETİŞ KAL GİTME DÜNYADAN.
10676303_755292317851916_3490493317421028448_n

Bunları da sevebilirsiniz