Kırşehir toplu açılış törenine Osmanlı Ocakları’da katıldı.

 

Toplu AÇILIŞTA HALKA HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Kırşehir‘de düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan’ın törende yapacağı konuşma için Cacabey Meydanı’na hazırlanan platforma önce tarihteki 16 Türk devletinin bayraklarını taşıyan gençler çıktı. Platforma gelen Kırşehir Belediyesi Mehteran Takımı bir konser verdi.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan meydana gelişinde 16 Türk devletinin bayraklarını taşıyan gençler ve Mehter Takımının çaldığı ‘Diriliş’ marşıyla karşılandı. Törene, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın yanı sıra, eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ,Osmanlı Ockakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat
da katıldı.

EN BÜYÜK RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ KIREHİR’DE AÇILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alanda toplanan yaklaşık 15 bin kişiye yaptığı konuşmada,Kırşehir‘in Cumhurbaşkanı olarak ziyaret ettiği 6’ncı il olduğunu belirterek, “Kırşehir’de çok önemli tesislerin açılışını yapıyoruz. Toplam 76 milyon liraya mal olan bu tesislerinKırşehir‘e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kırşehir, yatırımlara doymuyor. Bunda da haklıdır. Kırşehir Belediyemizi kutluyorum. Onların yaptığı yatırım ve çalışmalarlaKırşehir‘e yeni bir hava geliyor. Burası Anadolu ve ne Cacabey’e, ne de Ahi Evran’a mahcup olacak. Türkiye‘nin en büyük rüzgar enerji santrali de Kırşehir‘de açılacak. Bu santral, 150 bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak” dedi.

TÜRKİYE EMİN ELLERDE

Erdoğan, 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra farklı bir Cumhurbaşkanıolacağını söylediğini ifade eden Erdoğan, Türkiye‘de ve dünyada 8 ayrı zirveye katıldığını, birçok ülkeyi ziyaret ettiğini, açılışlar yaptıklarını, çok sayıda misafir kabul ettiklerini belirtti. Erdoğan, “Durmadan, ara vermeden, durmak yok yola devam dedik. Bizim acelemiz var, on yılların birikmiş sorunlarını tek tek çözüyoruz. Türkiye‘yi büyütmek ve kalkındırmak için çalışıyoruz. Bizim 2023 hedefimiz var. Bunun için her türlü fedakarlıkta bulunup, çok çalışacağız. Şundan emin olun, Türkiye emin ellerde” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

SOMALİ OSMANLI’NIN EMANETİ

“Geçen hafta Afrika‘nın 3 ülkesine resmi ziyarette bulunduk. Geniş bir heyetle gittik. Son olarak Somali‘deydik. Savrulan tehditlere rağmen, çekinmeden, korkmadan ya Allah dedik, Somali‘ye gittik. Orada programımızı harfiyen uyguladık. Türkiye tarafından yapılan modern bir hastanenin, hemşirelik okulu ve aynı külliyenin içerisindeki caminin açılışını yaptık. Somali Cumhurbaşkanı bana, ‘Sizin buraya gelişinizden dolayı çok büyük sevinç var. Eğer serbest bıraksaydık, 1 milyon kişi yollara dökülür, sizi karşılamaya gelirdi ama biz güvenlik için izin vermedik. Bu muhabbeti çok iyi anlamak lazım. Türkiye, hiç kimsenin gitmediği, yalnız bıraktığı Somali‘ye sahip çıktı. Neden? Çünkü Somali bize Devlet-i Aliye-i Osmaniye‘nin emanetidir. Ecdadımız oraları adaletle huzur içinde yönetti. Ne zaman biz çekildik, oralarda sömürü başladı. Buralara sahip çıkmamız lazım. Kimi siyasi parti liderleri çıkıyor, ‘Ne işiniz var oralarda’ diyor. Allah’a hamdolsun, biz onlar gibi küçük düşünmüyoruz, büyük düşünüyoruz. Adama sorarlar, 10 bin kilometre öteden gelip Suriye‘de, Irak‘ta ne işiniz var derler. Biz büyük düşünüyoruz, biz her yerde varız, var olacağız. Gündem belirleyen bir Türkiye var artık. Biz uzanabildiğimiz her yere uzanacağız. Dünyanın neresinde mazlum varsa oralara uzanacağız. Nerede ecdat yadigarı varsa, onu bulup gün yüzüne çıkarıyoruz. Cibuti‘de bize, sizin mirasınız var, dediler. Orada iki ailenin eserleri olduğunu söylediler. Hemen Numan Kurtulmuş beyin başkanlığında bir heyet oluşturduk ve helikopterle oraya gidildi. TİKA aracılığıyla o eserler tespit edildi. Orada bize büyük bir muhabbet var. Her zaman onlarla yatacağız, onlarla kalkacağız.”

 

DSC06127 DSC06117 ???????????????????????????????

Osmanlı Ocakları Kırşehir’de Toplu Açılışa Katıldı3 Osmanlı Ocakları Kırşehir’de Toplu Açılışa Katıldı4

Bunları da sevebilirsiniz