KILIÇDAROĞLU’NA KEFEN TEPKİSİ

Osmanlı ocakları Doğu Anadolu Bölge Başkanı Harun Dumlu’dan Kılıçdaroğlu’na “kefen giyenler cepheye gitsin” sözlerine tepki gösterdi.

 

Dumlu yaptığı yazılı açıklamasını; “CHP liderinin sözündeki açıklamanın çok densiz ve tamamen aşağılayıcı bir uslup şeklinde kullanılması, Türkiye muhalefeti için yüz kararıdır.

Ey Kılıçdaroğlu Unutma ki sen ben biz bu vatan topraklarında yaşıyorsak ve bağımsız isek yüzlerce yıldır bu vatan uğruna kefenini giyip cepheye giden Vatan evlatlarının sayesindedir. Sen rahat uyu boşver öyle şeylere takılma Senin ipini tutan konuşma metnini eline verip konuşulanların izinden gitmeye devam et. Bizler kefenimizi giyerek cepheye gider vatan toprağını namusumuzu korumaya kanımızın Son damlasına kadar savaşmaya devam ederiz. Biz bu vatanı masa başında almadık nice binlerce şehit kanıyla bu topraklar yoğrulup vatan oldu Ama sen de bunu anlayacak ne milli bir yürek ne de milli bir kapasite var. 15 Temmuz’da kefenini giyip vatanı kurtarmak için vatanını hainlere teslim etmemek için kimlerin cesaret gösterip sokaklarda havaalanlarında olduğunu tankların altına yattığını ve kimlerin tankların gölgesi altında korumalı bir eve sığınıp televizyon başında acaba başarılı olacaklar ve iktidarda alabilecek miyim hesaplarını yapanları, Bu millet çok iyi biliyor.

Sen merak etme ve bu hesaplarıda bilenler, hep kefenleri yanında olan yiğit Vatan evlatları olduğunu unutma. Şimdi sen diyorsun ki ben boşuna çocuklarımız askerlerimiz ölmesin diye konuşuyorum bak Kılıçdaroğlu bunu iyi anla sen ve senin gibi düşünenlerin Vatana, Millete hayırlı olmaz sen de ne cesaret, ne basiret ne de feraset var. O cepheye gidenler ve gidemeyip te dualarıyla gönülleri ile orada olan vatanı milleti istikbali için oradalardır. Allah’ta nasip ederse şehadet için oradalardır. senden beklediğimiz Bu açıklamalarindan geri adım atmam ve özür dilemendir Ama kime söylüyorsak! sen sen değilsin ki sen bir maşasın son temennimi değiştiriyorum ağa babalarına söyle milli duygularımızla, inançlarımızla vatanımız istikbalimizle oyun oynamasınlar yoksa bedeli ağır olacaktır.” Şeklinde yayınlandı.

Bunları da sevebilirsiniz