ADANA OSMANLI OCAKLARI İL BAŞKANLIĞINA ATAMA.

ADANA OSMANLI OCAKLARI İL BAŞKANLIĞINA ATAMA.

DSC00674 DSC00670Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat;
Bir Dünya hareketi olan ”Osmanlı Ocakları” Adana il başkanlığına atama yapıldığını açıkladı.

Konu ile alakalı yazılı açıklama yapan Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Canpolat sözlerine şöyle devam etti; ’’Türkiye’nin her ilinde, ilçelerinde Osmanlı Ocakları teşkilatlanıyor. Yurdumuzun her ilinde teşkilatlanan Osmanlı Ocakları dünya genelinde de teşkilatlanarak, dünyada bir ilke imza atıyor. Hiç bir bağış kabul etmeden, Üye aidatı toparlamadan gelişen, büyüyen, kitlelere ulaşan Osmanlı Ocakları her geçen gün toplum nezdinde alışılmışlığın üstünde bir rağbet görüyor. Dünyada böyle bir STK yok ki hiçbir bütçesi yokken bu kadar büyüyebilsin. Osmanlı Ocakları, Osmanlı ya susamış hasretle Osmanlı medeniyetini arzulayan çeşitli milletlerden oluşan bir eğitim ve öğretim sınıfıdır”.dedi.

Canpolat açıklamasında sözlerine şöyle yer verdi;

”Dünya milletleri arasında Osmanlı medeniyeti için Osmanlı ocaklarının elzem bir hal aldığı görülmektedir. Dünyada çeşitli devletler, Osmanlı’dan sonra dünya barışının zedelendiğini kan, Zulüm, gözyaşının devam ettiğini dile getiriyor. Dünya’daki Osmanlı ruhunun boşluğunu doldurmaya çalışan Osmanlı Ocakları toplum tarafından hangi düzeyde arzu edildiği ortadadır. Her atanan ilçe ve il Başkanlarımız kendi ocaklarının tüm giderlerini üstlenip bu medeniyete hizmet etmek istemektedirler.
Osmanlı Ocakları davası kuru bir dava değildir. Kuru bir dava olmadığına kanaat getiren toplum bireyleri, meseleye taşın altına elini değil, Canını koyarak Osmanlı Ocaklarında hizmet eden gönüllü milyonlara ulaşılmıştır.

Yeryüzüne abidevi bir şekilde Osmanlı medeniyetini örnek bırakan Osmanlı devleti; Son 200 yıldır Osmanlı medeniyetinin erozyona uğramasıyla dağılmış, parçalanmış, bölünmüş durumdadır.
Dünya barışı için elzem bir hale gelen Osmanlı Medeniyeti STK lar ile yeniden günümüz insanına kazandırılmalıdır. Bu STK ların başında Osmanlı Ocakları gibi sivil toplum hareketleri yer almalıdır.
Derhal Dünya barışı istikrarı ve güveni için derhal Osmanlı Medeniyeti dünya medeniyetine kazandırılmalıdır.

Bu büyük medeniyeti bir çatı altında yeniden toparlama adresi;
Osmanlı Ocakları’dır.

Din ayrımcılığı, ırk, mezhep ayrımcılığı veya herhangi bir ayrımcılık yapmayan, insanı yaşat ki doğa yaşasın, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesini yeniden benimsetip dünya barışına katkı sağlamak için yola çıkmış bir dünya hareketidir Osmanlı Ocakları.

Osmanlı Medeniyeti tüm etnik ırkların, mezheplerin, dinlerin, dillerin haklarının gözetildiği, Bir devlet anlayışı ile sosyal tesisleştirilmiş ve yaşam ilkelerinin benimsendiği tek devlet, tek bayrak, tek millet olarak silahların sustuğu, orduya dahi gerek kalmadan dünya devletleri arasında güven ilkelerinin yeniden tesis edilmesi ile yurtta Sulh cihanda sulh ilkesinin tüm dünyayı kapsamasını arzuluyor Osmanlı Ocakları.

Ülkelerin arasındaki savaşların, anlaşmazlıkların sona ermesi için, takiyyesiz insanlık için, dünyaya barış getirmek için, yeryüzünün her yerine, her beldesine, Coğrafyasına, kıt’alarına serpilen tohumlar gibi Osmanlı medeniyetinin tohumlarını serpiyor Osmanlı Ocakları.

Adana ilimize Bu medeniyetin tohumunu serpilmiş olduk, yurdumuza ve dünyamıza kardeşlik adına, insanlık adına, barış için niyeti hâsıl olan, duygu yüklü, barışa katkı sunmak isteyen, bir düzen, nizam ve hak arayan herkesi tarafımıza, safımıza bekliyoruz. Bu anlamda Osmanlı Ocakları Adana il Başkanlığı hayırlı uğurlu olsun’’. dedi

Bunları da sevebilirsiniz