Zeytinburnu Osmanlı Ocakları ilçe Başkanlığımız hizmete açıldı.

Osmanlı Ocakları’nın 401’inci ilçe teşkilatı olan Zeytinburnu ilçe teşkilatı, 19.09.2016 tarihinde açıldı.Açılışa Osmanlı Ocakları Uluslararası Başkanı Kadir Canpolat, Osmanlı Ocakları Türkiye Genel Başkanı İsmai Çoşgun, Osmanlı Ocakları Uluslararası Teşkilat Başkanı Hayrullah Beyazıt, Osmanlı Ocakları Gençlik kolları Genel Başkan’ı M.Kemal Eren,
Marmara Bölge Başkan’ı Resul Öziş, Yönetimi Tekirdağ Kadın Kolları Başkan’ları, Dirilik gençlik Derneği genel Başkan’ı Berivan Algın ve Zeytinburnu sakinleri katıldı.

İstikalal marşı ve Kuran-ı Kerim okunması ile başlayan açılış, Osmanlı Ocakları Uluslararası Başkanı Kadir Canpolat’ın konuşmalarıyla devam etti. 15 Temmuz şehitlerini anarak konuşmasına başlayan Canpolat, Osmanlı Ocakları’nın misyonundan bahsederek, ”iyi niyetlilerin, alçak gönüllülerin düzene girmek, bir edep bir ahlak ile yaşamak isteyenlerin, özüne dönmek isteyenlerin yeridir, Osmanlı Ocakları. Kavga edenlerin değil, kavgacıların değil, sulh edenlerin, barış isteyenlerin yeridir, Osmanlı Ocakları. Burası, günah işleyenlerin zalimlerin, haksızların veya Firavun’ların yeri değildir; mazlumların, gariplerin Musa’ların yeridir. Ne şu partinin ne bu partinin yeri değil; milletin evidir, Osmanlı Ocakları. Ne FETÖ’cülerin ne bölücülerin ne de vatan hainlerine bu ocak altında yaşam hakkı yoktur. Osmanlı Ocakları, yedi düvele karşı mücadele eden, adını dünya tarihine mühürlerle yazdıran Recep Tayyip Erdoğan’ı sevenlerin mekanıdır. Dili mezhebi ne olursa olsun, biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Yaradanı yaratılandan ötürü sevenlerin yeridir, Osmanlı Ocakları. 15 Temmuzda, hiç bir parti farkı gözetmeksizin sokağa çıkan ecadat torunlarının kıymetini bilenlerin ocağıdır burası” dedi.

Osmanlı Ocakları Zeytinburnu ilçe teşkilatı’nın açılış kurdelasının kesilmesiyle Osmanlı Ocakları 401’inci ilçe teşkilatını da açılmış oldu.

image image image image image

Bunları da sevebilirsiniz