Yurtta ve Dünyada Osmanlı Ocakları Büyüyor

Osmanlı Ocakları Diyarbakır Sur İlçe Başkanlığının açılışı, Genel Başkan Kadir Canpolat’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Canpolat konu ile ilgi açılmada bulundu.

Açıklamasında, Anadolu topraklarında binlerce yıldır yaşayan farklı toplulukların kültürel çeşitliliği ve zenginliğiyle ortaya çıkmış sanatsal ve kültürel mirasımızı faaliyetlerimizle canlı tutmayı hedefliyoruz.

Yaşadığı coğrafyaya sahip çıkan çevreci projeleriyle, teknolojiyi hedefleyen bilimsel çalışmalarıyla, toplumla bütünleşmeyi amaçlayan kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleriyle sürekli gündemde kalacağız.

Türkü, kürdü, lazı, çerkezi ile milli birlik ve kardeşlik ideallerinde birleşerek , tek bayrak, tek millet ve tek devlet ülküsünde geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa edeceğiz. Milli kültürünü ve mana köklerini İslam dinamiklerine dayalı ortak düşünce sisteminden alan kan ve din kardeşlerimizle, fikri ve zikri noktada bütünleşerek, lider ülke olma yolunda lokomotif görevi göreceğiz.

“Bu halisane duygu ve düşüncelerimle 14.06.2020 tarihinde açılışını yapacağımız Diyarbakır Sur İlce Başkanlığımıza, bilgi ve donanımlarıyla çalışmalarımıza katkı sağlayacak herkesi Başkanlığımıza bekliyor, başkanlığımızın bölge halkına ve ülkemize hayır getirmesini diliyorum. Açılışımıza tüm halkımız davetlidir lütfen maskesiz gelmeyiniz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz