Yarı çıplak Mankenlerin içinde salavat-Şerif’e okunmasına Tepki!

YARI ÇIPLAK MANKENLERİN TRANSPARAN KIYAFETLERİ SERGİLEDİKLERİ DEFİLEDE SALAVAT-I ŞERİF’ in OKUNMASINA OSMANLI OCAKLARINDAN KINAMA

İstanbul’da düzenlenen defilede mankenlerin transparan kıyafetleri sergiledikleri esnada Salavat-ı Şerif okunarak bir skandala imza atıldı. Yarı çıplak mankenlerin transparan kıyafetleri sergiledikleri sırada Hz. Muhammed’i (SAV) anmak ve ona selam göndermek için İslam alemine tebliğ edilen Salavat-ı Şerif’in okunmasını Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat kınadı.
Canpolat ‘’ Dinimizle, kutsal değerlerimizle bu kadar saldırganca alay edilmesini kabul edemeyiz. Bu kabul edilemez bir davranıştır. Bizler tarih boyunca birçok din, dil, mezhep ve medeniyetlerle birlikte komşu olarak yaşadık ,yaşıyoruz. Türkiye de öyle coğrafyalar vardır ki cami minareleri ve kiliseleri yan yana görebiliriz. Bu İslam dinine, değerlerimize yapılan kaçıncı saygısızlık. İtalya’nın , Danimarka’nın Avrupa ülkelerinin bu saygısızlığının yanında sözde akademisyen, sözde sanatçı, oyuncu, siyasetçi, sözde modacı olan vatanımız insanlarından islama yönelik saygısızlık görmek daha da üzücü. Küçük çocukların oynadığı dijital oyunların kimisinde Kabe’nin kapısı şeytan kulesine giriş sembolü olarak kullanılıyor, kimisinde ise Kur’an-ı Kerim’e ağır derecede saygısızlık yapılıyor. Biz Osmanlı Ocakları ailesi olarak ayrıca Müslümanlar olarak bu çirkin saygısızlıklarla dünyada İslamofobinin yayılmaya çalışılmasını kınıyoruz.’’ ifadelerinde bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz