Varto Osmanlı Ocakları ilçe Başkanlığı açıldı.

OSMANLI OCAKLARI REFERANDUM ÇALIŞMASINA MUŞ VARTO’DA DEVAM ETTİ.
Muş Varto İlçe Başkanlığı Genel Başkan Kadir Canpolat’ın katılımıyla törenle açıldı. Derneğin Muş Varto’da hizmet vereceği açılışa Genel Başkanın yanı sıra Doğu ve Güneydoğu Bölge Başkanı Turgut Başdaş, çevre İl ve İlçe Başkanlıkları da katıldı. Yapılan yemin törenin ardından Varto İlçe Başkanlığına Niyazi Çelimli’ yi atayan Canpolat, açılışta” Bu yolda bizlerle beraber olan, hizmet için, birliğimiz için gönülden çalışan, çabalayan herkese teşekkür ederiz. Biz çok geniş bir aileyiz, ilke edindiğimiz Osmanlının izinde giderek hızla yayılma gayretindeyiz. Bugün de Muş Varto İlçesini ailemize ekledik. Hepimiz için hayırlı olsun. İlçe başkanımıza başarılar diliyorum” ifadelerinde bulunarak, insanların Türk, kürd, alevi ayrımına girmemesi gerektiğini milletin aynı kader, aynı keder ve sevinçle yine asırlardır aynı coğrafyada yaşadığının açıklamalarında bulundu.
Referanduma sayılı günler kala çalışmalarına hızla devam eden Osmanlı Ocakları Genel Başkanı ve Teşkilatı çalışmalarının yoğunluğunu bölgeye ayırarak aynı zamanda parti ve görüş ayrımı yapmadan ziyaretler gerçekleştirmekte. Önümüzde ki referandumun sıradan bir seçim olmadığını hayır demenin dış mihrapların oyununa gelmemize sebep olacağını açıklayan Canpolat, açılışın ardından teşkilatı ile Muş’ta ‘Teröre Lanet Kardeşliğe Davet’ yürüyüşüne katıldı.

.Osmanlı Ocakları ” Teröre Lanet Kardeşlik İçin Evet”
Osmanlı Ocakları Genel Başkanı ve beraberindeki Teşkilat Başkanları, Yönetimi ve Üyeleriyle Muş Öğretmen Evi önünde toplanan 81 sivil toplum kuruluşu ve 27 sendika iş kollarının organize ettiği ‘Teröre Lanet Kardeşliğe Davet’ yürüyüşüne katıldı. Binlerce kişinin katıldığı yürüyüşte vatandaşlar tekbir getirerek terör örgütü PKK ya lanet yağdırdı. Teröre tepki pankartlarının açıldığı dev bayrakların dalgalandığı yürüyüş vatandaşın şehitler için dua etmesiyle sonlandı.

Canpolat, ” Terörle mücadeledeki kararlılıkta bu milletinde payı var”
Yürüyüşe katılan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Canpolat, ” Böyle bir yürüyüşü amacına ulaştıran yeri ve zamanıdır. Kendilerince özerklik ilan edeceklerdi Muş’ta Nusaybin’de Şırnak’ta, Diyarbakır’da insanların evlerini yakarak, elektriklerini, sularını keserek yaşam haklarına saldırarak tehditlerle oy topladılar. Artık toplayamazlar, toplatmayız biz ve bizim gibi düşünenler bu sebepten bu halkın yanındayız kimseyi yalnız görmesinler biz biriz bütünüz. 17 Temmuzda gördüler, 16 Nisanda da görecekler. Terörle mücadeledeki kararlılıkta bu milletin de payı vardır.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz