Van Osmanlı Ocakları hizmete açıldı.

Van Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı, AB ve Devlet Eski Bakanı Egemen Bağış’ın katılımıyla yeniden hizmete açıldı. Geçtiğimiz dönemlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın açılışını gerçekleştirdiği Van Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı, yeniden faaliyete geçti.

Açılışa AB ve Devlet Eski Bakanı Egemen BAĞIŞ, Van Vali yardımcısı, Genel Başkan Kadir Canpolat’ın yanı sıra 3 AK Parti il Başkan Yardımcısı Abdullah İpin ve diğer Ak parti il başkan yardımcıları, Tuşba Belediye Başkanı, ve Ak parti ilçe Başkanı, Osmanlı Ocakları Doğu Anadolu Bölgesi Başkanı Harun Dumlu, Van Osmanlı Ocakları İl Başkanı Ağa Canpolat, Erzurum Osmanlı Ocakları İl Başkanı Kahraman Harmancı, Osmanlı Ocakları Ağrı Patnos İlçe Başkanı Ferhat Karaman, Güneydoğu Anadolu Kadın Kolları Bölge Başkanı Sevim Çiçek ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri yer aldı.

Bağış, “Osmanlı Ocakları Türkiye’de demokrasinin, milli iradenin halk nezdinden gördüğü saygınlığa sahip çıkmak adına çok önemli projeler gerçekleştiriyor. Özellikle 15 Temmuz akşamı AK Parti Genel Merkezi ve Cumhurbaşkanı Külliyesi önünde, Osmanlı Ocaklarının ortaya koyduğu kararlılığı hiç birimiz unutamayız. O akşam bu ülke için canlarını siper eden gençler kardeşlerimiz bugün Türkiye’nin bütün illerinde örgütlenmeye başladı.” diye konuştu.

“VAN ŞUBESİNİ ZİYARET ETMEYİ BOYNUMUZUN BORCU KABUL ETTİK”

Van Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı açılışında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan AB ve Devlet Eski Bakanı Egemen Bağış, “Osmanlı Ocakları özellikle 15 Temmuz akşamı ortaya koyduğu kararlılıkla Türkiye’de demokrasiye ve milletin iradesine, Cumhurbaşkanımızın Türkiye için hayallerine sahip çıkan önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Van şubesini de ziyaret etmeyi boynumuzun borcu kabul ettik. Ülkenin birlik ve beraberliği için yaptığı çalışmalardan dolayı Osmanlı Ocaklarına hem teşekkür etmek hem de Van’a ve Türkiye’ye bir mesaj vermek istedik. Allah, milletimizden razı olsun. Bu millete ne kadar hizmet edilse azdır. Bu çabalara destek veren Osmanlı Ocaklarına, çok değerli başkanı Kadir kardeşime ve bütün yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Derneğimizin Van şubesi bir kez daha hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.
AB ve Devlet Eski Bakanı Egemen Bağış’ın yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

“OSMANLI’NIN DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA NAM SALAN ADALETİNİ VE İNSANLIK DEĞERLERİNİ YENİDEN ORTAYA KOYACAĞIZ”

“Çok şükür ecdadımızın bizi gururlandıran günlerine yeniden dönüyoruz. Türkiye, yerli ve milli bir devlet anlayışıyla yeniden şaha kalkıyor. Terörü, yok etme konusunda kararlılığımız devam ediyor. Milletçe Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız. Dualarımız onlarla birlikte, hepsinin Allah yardımcısı olsun. Afrin’de destan yazıyorlar. Biz de onların yazdıkları destanla gururlanıyoruz. İnşallah, artık bir daha hiç kimse Türkiye’ye kem gözle bakamayacak. Kimse, Türkiye üzerinde oyun ve tuzak kuramayacak. Bizim kimsenin toprağında, doğal kaynaklarında gözümüz olmadığı gibi kimsenin de bizim topraklarımıza göz koymasına izin vermeyeceğiz. İnşallah Osmanlı’nın dünyanın dört bir yanına nam salan adaletini ve insanlık değerlerini yeniden ortaya koyacağız.

“ÖLÜMDEN KAÇTILAR, TÜRKİYE’DE HUZURA SIĞINDILAR”

Bugün 3,5 milyona yakın Suriyeli, yarım milyona yakın Iraklı kardeşimiz bu topraklarda huzur buldu. Ölümden kaçtılar, Türkiye’de huzura sığındılar. Bazı ülkeler, bin göçmen bile alamazken 4 milyon kişiyi kucaklamamız ekmeğimizi, suyumuzu paylaşmamız, onların acısına ortak olmamız gerçekten bugün geldiğimiz noktada çok önemli durum. Bizim bir ve beraber olmamız gerekiyor. Bugün Türkiye’nin birliğine ve beraberliğine göz koyanların 1 numaralı hedefi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. O yüzden milletçe cumhurbaşkanımızın yanında olmalıyız. Bir olmalıyız, iri olmalıyız, diri olmalıyız. Ülkemizin bekası ve yarınlarımız için hep beraber güçlü olmalıyız.

“TÜRKİYE’Yİ DÜNYANIN EN GÜÇLÜ 10 EKONOMİSİNDEN BİRİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

İnşallah, 2023 hedeflerini de hep birlikte gerçekleştireceğiz. Türkiye’yi dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz. Biz güçlenirsek, büyürsek gerçekten yerli ve milli anlayışı oturtursak o zaman önümüz çok daha açık olacak. Türkiye, dünyada saygın ve sözü dinlenen önemli bir aktör haline gelecek. O yüzden Cumhur İttifakı çok önemli. Cumhur İttifakı’nı eleştirenler aslında Türkiye’nin yarınlarına zarar verdiklerini fark etmiyorlar.

“BU MİLLET NEYİN NE OLDUĞUNU 15 TEMMUZ’DA GÖRDÜ”

Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Boşnağı, Zazası, Alevisi, Sünnisi, Fenerbahçelisi, Galatasaraylısı, Vanlısı ve Edirnelisiyle birlikte hep beraber omuz omuza aydınlık yarınlarımız için çaba göstermemiz gerekiyor. Bu millet neyin ne olduğunu 15 Temmuz’da gördü. PKK’nın yıllardır ülkemizin kanını emdiğini, ülkemize nasıl zarar verdiğini gördü. DHKP-C ve diğer terör örgütlerinin ne kadar hain olduklarını gördü. O yüzden bizim birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor. Çünkü başka Türkiye yok.

“NEVRUZ, HUZURUN, KARDEŞLİĞİN VE BARIŞIN BAŞLANGICI OLACAK”

Nevruz, herhangi bir etkin kökenin tekeline alamayacağı kadar büyük, tarihi ve kültürel bir zenginliğimizdir. Nevruz, sadece bir siyasi düşüncenin kutlaması gereken bir bayram ve etkinlik değil, yeni bir başlangıçtır. İnşallah Türkiye için de bu nevruz, huzurun kardeşliğin, barışın ve müreffeh yaşamanın başlangıcı olacak. Zaten Zeytin Dalı Operasyonu’nun da amacı budur. Bu yüzden hem Van’da hem bölgede hem de Türkiye’nin dört bir yanında nevruzu hepimiz kutlamalıyız. Osmanlı Ocaklarının, Osmanlı’nın nevruza yaklaştığı gibi Türkiye’nin kültürel zenginliklerini bir araya getirerek etkinlikler düzenlenmesi çok anlamlı olacaktır. Kadir Canpolat kardeşimizin de bu konuda yaklaşımı olduğunu biliyorum. O yüzden bir kez daha kutluyorum.” Dedi.

Açılış proğramı 15;30’da Öğretmen evi kültür Merkezinde düzenlenen panelle devam etti. 15 temmuz gazilerinin konuşma yaptığı proğram yaklaşık iki saat sürdü.

Kadir Canpolat, Van valisini ve İl jandarma komutanını makamlarında ziyaret ettikten sonra şehitliğe uğrayıp daha sonra Van proğramını sonlandırdı.

Bunları da sevebilirsiniz