Van Osmanlı Ocakları, Halk Kütüphanesi ve Sürekli Eğitim Merkezini açtı

İpekyolu Belediyesi tarafından yaptırılan Halk Kütüphanesi ve Sürekli Eğitim Merkezinin açılışı Van Osmanlı Ocaklarının katılımıyla gerçekleşti

Van’da İpekyolu Belediyesi tarafından yaptırılan Halk Kütüphanesi ve Sürekli Eğitim Merkezi hizmete açıldı. Açılış, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Jandarma Alay Komutanı Yavuz Özfidan ve Van Osmanlı Ocakları İl Başkanı Ağa Canpolat’ın katılımıyla gerçekleşti.

“EĞİTİMDE 3 TEMEL HEDEF ORTAYA KOYDUK”

Eğitimde 3 temel hedef doğrultusunda ilerleyeceklerini ifade eden Vali Zorluoğlu, gençlerin eğitimine katkı sunacak çalışmalara da ağırlık verdiklerini dile getirdi.
2018 yılında daha fazla derslik inşa edeceklerini vurgulayan Murat Zorluoğlu, “Valilik, belediyeler ve kaymakamlıklar olarak çocuklarımıza, gençlerimize dokunacak, onların eğitimine katkı sunacak çalışmalara ağırlık veriyoruz. Eğitimde kendimize 3 temel hedef ortaya koyduk. Bunlardan ilki, 2020 yılında tüm okullarımızda tam gün eğitime geçilecek. Bunun için yeni okullar ve derslikler yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 2017 yılında 2016’ya göre 5 kat daha fazla derslik yaptık. 2018 yılında ise 2017’den daha fazla derslik inşa edeceğiz” diye konuştu.

“318 ÖĞRENCİMİZİ ÜNİVERSİTE HAYALİNE YAKLAŞTIRDIK”

2017 yılını çok verimli geçirdiklerini belirten İpekyolu Kaymakamı Cemil Öztürk ise şunları söyledi:

“Hızlı hareket ederek, gençlerin üniversiteye hazırlanacağı merkezimizi tamamladık. Modern
sınıflar ortaya çıktı. Öğretmenlerimiz Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirildi. Kaynaklarımızı da temin ettik. Yaklaşık 4 ay önce üniversite hayalini gerçekleştirmek için öğrencilerimiz Sürekli Eğitim Merkezi’nde eğitime başladı. Merkezde 318 öğrencimizi üniversite hayaline yaklaştırdık. Erçek Mahallesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde de 80 öğrencimizi üniversite hayaliyle buluşturacağız. Bu kapsamda 400 öğrencimizi Sürekli Eğitim Merkezi ile buluşturduk.”

Bunları da sevebilirsiniz