Uluslararası Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’tan Belçika’daki terör saldırısına tepki!

Uluslararası Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat Belçika’daki Terör saldırısına tepki gösteren bir yazılı açıklamada bulundu. Canpolat yaptığı yazılı açıklamasına şöyle yer verdi. ‘’Brüksel Zaventem Havaalanı ile Maelbeek metro istasyonunda bugün vuku bulan insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Bu menfur saldırılarda yaşamını yitirenlerin yakınlarına ve Belçika halkına en içten taziyelerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Ankara’da PKK, arkasından İstanbul’da DAEŞ’in, onlarca insanın hayatına mal olan saldırılarının ardından, şimdi de Brüksel’i hedef alan teröristler, hiç bir insani ve ahlaki değer ve sınır tanımadıklarını, kullandıkları alçakça yöntemler açısından birbirlerinden hiçbir farkları olmadığını bir kez daha göstermişlerdir. Terörün hepsi aynı düzeyde vahşice bir yöntemdir.

Türkiye bu zor gününde Belçika’nın ve terörün mağdur ettiği tüm ülkelerin yanındadır. Çeşitli terör örgütlerinin alçakça saldırılarına maruz kalmış olan halkımız, Belçika halkının acısını derinden hissetmekte ve paylaşmaktadır.

Brüksel’deki menfur saldırı göstermiştir ki, terör bir özgürlük mücadelesi değildir. Dünya terörün her türüne karşı hep birlikte mücadele etmelidir. Osmanlı Ocakları bir sivil toplum kurumu olarak üzerine düşen tüm sorumluluklarını yerine getirmeye hazırdır. Öte yandan Belçika halkını şunu iyi bilmelidir; Bu alçakça saldırıyı Belçika’ya yapan insanlıktan nasibini almamış vahşiler Türkiye’de bir çadır veya kulübe dahikuramayacaklarını. Devletimiz terörün rengine bakmadan her türlü tedbir ve önlem alacaktır. Terörün dini, ırkı, mezhebi, haklısı, haksızı olmaz! Terörün her türlüsü lanetlenmelidir ve bu menfur saldırıyı yapanları lanetliyoruz. Yaşasın insani yaşama değer veren milletler, Yaşasın teröre diz çökmeyen cesur devletler. ’dedi.DSCF1004

Bunları da sevebilirsiniz