Oy verdiğimiz Siyasiler bizim namusumuzdur!

Osmanlı Ocakları’nın ne Ak partiyle ne de Sn Cumhurbaşkanı’mız ile resmi veya gayri resmi bir ilişkisi yoktur! Osmanlı Ocakları’nın Erdoğan’a hayranlığı ve sevgisi yanlış anlaşılmalara sebep vermemelidir…

Osmanlı medeniyetine sahip çıkan kişilere hayranlık duymamız çok doğal bir durumdur, Bundan kimse başka bir mana çıkarmamalıdır. Mesela Osmanlı Ocakları Erzurum’da kurulmuştur. Vatandaşın Osmanlı Medeniyetine duyduğu hasreti dindirmek ümidiyle yola çıkılmıştır. Her kurum ve kuruluşlarda olduğu gibi teşkilat anlayışına sahip büyük bir yapıya sahiptir. Osmanlı Ocaklarının temel gayesi birlik ve beraberliktir. ATA’larımızın hepsine sahip çıkıp Atatürk ile hz Fatih’e saygı ve sevgi ölçüsünde örnek almaktır.

Osmanlı Ocakları ismine çok yakın isimlerde ve taklit girişimlede bulundukları, hatta kurumumuzun bağış ve üye aidatı almadığını duyan art niyetli dolandırıcılar tarafından Osmanlı ocakları ismine benzer Dernekler kurup vatandaştan kurumumuz adına bağış toplanmakta, ismimiz istismar edildiği ve diğer benzer yapılara karşı vatandaşlarımızın dikkatli olmasını tavsiye ediyor, Gayri Müslim vatandaşlarımıza dahi hoşgörü anlaşıyışının hakim olduğu Osmanlı medeniyetini Osmanlı torunlarına emanet ediyoruz!

 

Osmanlı Ocakları, amacı; Osmanlı Kültürünü yaşamak ve yaşatmaktır.


Kadir Canpolat

Bunları da sevebilirsiniz