Pentagon Görevlisinden Osmanlı Ocakları’na Çirkin Tehdit

Pentagon görevlisi Michael Rubin: Osmanlı Ocaklarını Hedef gösterdi;
Türkiye kan gölüne dönecek

TÜRKİYE KAN GÖLÜNE DÖNMEK ÜZERE

Rubin’in yazısında yer alan iddiaya göre Perinçek Anayasa Değişikliğine izin vermeyecek. Yaptığı açıklamada Erdoğan ile restleşmesinin en önemli adımlarından biri. Rubin, Erdoğan ve Putin arasında bir husumet olduğunu öne sürerek “Türkiye’nin kan gölüne dönmek üzere” olduğunu iddia etti.

Rubin, “Türkiye kesinlikle kan gölüne dönecek.Asıl merak konusu bunun ne zaman gerçekleşeceği ve Erdoğan’ın Perinçek’ten daha hazırlıklı olup olmadığı” diye yazdı.

GÜLEN KONUSUNDA YETERLİ DELİL YOK

Pentagon görevlisi Michael Rubin FETÖ’yü aklamaya da çalıştı ve ortaya konan delillerin Fetullah Gülen’in 15 Temmuz’daki darbe girişiminin arkasında olduğuna dair yeterli kanıt oluşturmadığını ileri sürdü. Rubin FETÖ’cülerin itiraflarının ise ‘zorla’ alındığını iddia etti.

Erdoğan’ın tasfiye ettiği bazı emniyet müdürlerini “dindar ve Erdoğan destekçisi” olarak adlandıran Rubin, bunların hiçbirinin FETÖ destekçisi olmadığını, o gruba mensup emniyetçilerin çok önce tasfiye olduğunu savundu.

Yeni atanan emniyet müdürlerini “çoğu aşırı milliyetçi, çok genç ve nispeten tecrübesiz” diye niteleyen Rubin, “Konu, tasfiye edilen emniyet müdürlerinin sadakatsizliği değil Erdoğan’ın onları yumuşak ve orantısız güç kullanmakta isteksiz bulması” diye yazdı.

ERDOĞAN’IN FAVORİSİ HAYRETTİN KARAMAN

Rubin, Erdoğan düşmanlığını yazdığı yazısında TÜRGEV’i kalemine doladı. Bu kurum aracılığıyla Erdoğan’ın kendi dini gücünü oluşturduğunu iddia eden Rubin, “Hayrettin Karaman Erdoğan’ın favori dini lideri” diye yazdı.

MUHAFIZ ORDUSU

Michael Rubin, iftira ve yönlendirme dolu yazısında öyle AK Parti’nin ❗Osmanlı Ocakları❗ aracılığıyla kendi taraftarlarını silahlandırdığını da öne sürdü. 28 Şubat döneminde görevden alınan ve bu yüzden laiklikten intikam almaya ant içtiğini iddia ettiği Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin askeri danışman olduğunu belirten Rubin, Tanrıverdi’nin başkanı olduğu SADAT’ın Erdoğan’ın İslami Devrimci Muhafız Kuvvetleri halini almaya başladığını ileri sürdü.

Michael Rubin kimdir?

2003-2004 yıllarında -Bağdat’ın düşmesinden sonra- Irak’taki Koalisyon İşgal Yönetiminde görev alan Michael Rubin, şu an Amerikan Girişim Enstitüsü adlı kuruluşta çalışıyor. Ayrıca Amerikan Donanması AskeriAkademisinde (Naval Postgraduate School) öğretim görevliliği ve Amerika’da yayınlanan Middle East Quarterly (Ortadoğu bülteni) dergisinin editörlüğünü yapıyor.

Bunları da sevebilirsiniz