Pazarcık Osmanlı Ocakları Zeytin Dalı Harekatına Destek Verdi

Pazarcık Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Muhterem Apaydın Hatay Reyhanlı sınırında Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan Mehmetçiğimize destek için, Belediye Başkanı ve sınır kapılarını ziyaret etti.

Muhterem Apaydın: “Pazarcık Osmanlı Ocakları Pazarcık halkı ile beraber Hatay Reyhanlı sınırında Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan Mehmetçiğimize manevi olarak yanlarında olduğumuzu göstermek için önce Reyhanlı Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi Başkanımızı ziyaret ettik akabinde Reyhanlı ilçe jandarma komutanımızı ve askerlerimizi ziyaret edip, tek tek kucaklaşıp yüreğimizin tek Vatan tek Millet tek Bayrak tek Devlet için attığını kendileri ile paylaştık. Ardından Cilvegözü sınır kapısına komşumuz Suriyeli yakından görerek orada Ülkemizin dört bir yanından gelen vatandaşlarımızla beraber Kuran tilaveti yaptık dualar ettik. Ülkem insanının vahim bir görev varken askeri ile nasıl tek yürek olduğunu görerek huzur içerisinde Cilvegözü sınır kapısından ayrıldık. Ve sınırımızın başka bir sıfır noktası olan Hassa ilçesinde haber medyası haber şefinden son gelişmeler hakkında bilgi alarak ilçemize döndük. yapılan Zeytin Dalı Harekâtı’na destek amaçlı pazarcık halkımızın göstermiş olduğu fedakarlıkla almış olduğu kurbanları Allah’ın izni ile malum noktalarda yine Allah’ın rızası için kanlarını akıtarak naçizane vazifemizi yerine getirmiş bulunduk. Bu vazifemizde bize yardımcı olan Pazarcık Belediye Başkanımız Sayın Yakup Hamdi Bozdağ’a ve kıymetli Pazarcık eşrafına hayırlarının kabulü için dualarımızı ve teşekkürlerimizi iletirim.
Şu bir gerçektir ki yuvarlak masa şövalyelerinin başlatmış olduğu haclı seferberler halen devam etmektedir. Günümüzde adı her ne kadar değişmiş olursa olsun hak ile batılın savaşında yer aldığımız cepheden gurur ve onur duymaktayız. Bu savaşın kulvarı olan zeytin dalı harekatında verilen Şehitlerimiz bizim onurumuzdur tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar halkımıza huzur diliyorum. Hükumetimizin kararlılıkla sürdürmüş olduğu ülkemizi hedef alan vatanın ve Milletin bağımsızlığına kast eden kişi ve devletlere karsı yapmış olduğu yaptırım kullanımında her daim yanında olduğumuzu bu uğurda bize emredilen tüm görevlere hazır olduğumuzu beyan ederim Pazarcık Osmanlı Ocakları İlçe Başkanı Muhterem Apaydın” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz