PARALEL YAPI GİZLİ MESAJLAR VERMEYE DEVAM EDİYOR!

Paralel yapı, devletin kurumlarına sızmış ve henüz deşifre olmayan elemanları aracılığıyla örgüt üyelerine gizli mesajlar vermeye devam ediyor.

Uluslararası Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’ın Basın Danışmanı Harun Yazıcı Canpolat’ın yaptığı açıklamayı kamuoyuyla paylaştı. İşte o açıklama:

21.10.2016 tarihindeki Cuma Hutbesi’nde Türkiye Geneli Din Hizmetleri genel Müdürlüğü’nün tüm camilere görevli hocalara okuttuğu : “Ey Hükümdar! Bizden aklı ermeyen bazı gençler, senin ülkene sığındılar. Onlar, atalarının dinini terk ettiler. Senin dinine de girmediler. Bizim de sizin de bilmediğiniz yeni bir din icat ettiler. Onların babaları, amcaları, yakın akrabaları, onları geri yollaman için bizi sana elçi olarak gönderdi. Onlar, bu kimselerin kusurlarını ve kabahatlerini sizden daha iyi bilirler.” denilerek, Cuma Hutbesinde paralel yapının bir numaralı sanığı Fetullah Gülen’i Amerika’ya sığınmış olarak göstererek ‘“Ey Hükümdar! Bizden aklı ermeyen bazı gençler, senin ülkene sığındılar’’ ifadeleri ile Fetullah Gülen’i ve onun örgütünü savunurcasına hutbe okutularak FETÖ’nün propagandası algı yapılmaya çalışıldığı anlaşılmıştır.

‘’Hala devletin içinde FETÖ’cülerin aktif olduğunu görüyoruz. Bu bir milli meseledir. Herkes sosyal alanda yapılan çağrı ve eylemlere dikkat etmelidir. Bunlar bizim vatandaşlık görevimizdir. 15 Temmuz darbe girişimi hala devam etmektedir. Algılarımızın ve duyu organalrımızın FETÖ’cü terör örgütüne ve onların elemanlarına karşı duyarlı ve açık olması gerekir. Yetkililerden konuyla ilgili gerekli incelemelerin yapılmasını kamuoyu nezdinde talep ederim’’ dedi.

img_3904 img_3908 img_3915

Bunları da sevebilirsiniz