Osmanlı Ocaklarından NOKTA dergisine tepki;

 
Nokta dergisine tepki gösteren Osmanlı Ocakları Basın sözcüsü Ertuğrul KAÇEL yazılı açıklamada bulundu.

nokta_dergisine_polis_baskini_h80834

Daha önce ki dergi sayısında Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat ile röportaj yapmış, Osmanlı Ocakları hakkında bilgi amaçlayan Nokta dergisinin röportaj isteğini, Canpolat Osmanlı hoşgörüsüyle çok zıt görüşte olmasına rağmen makamının kapılarını aralamıştı.

İyi niyetle yapılan bu röportaj Osmanlı Ocaklarını kitlelere ulaştırmak ve Osmanlı Medeniyetini toplumda her kesime duyurmaktı. Yapılan röportajı, Sokak eylemlerinde algı oluşturarak Nokta Dergisi Kurumumuzu son günlerde ki ‘’sokak olaylarını Osmanlı Ocakları yapıyor’’, ‘’sarayın paramiliterleri’’ diyerek karalama kampanyalarının başlamasına neden olmuş ve doğan medya ile birlikte paralel medyanın da Osmanlı Ocakları kurumuna karşı aslı astarı olmayan iftiralarla Nokta dergisinde ki algı;
Paralel yapının medya gurubunu harekete geçirerek Osmanlı Ocaklarına ve Genel Başkanımız kadir canpolat hakkında; fuat avni twitter, zaman gazetesi, Oda TV, Samanyolu TV gibi çeşitli medya üzerinden karalama kampanyaları başlatılmış oldu.
Nokta dergisi röportajda Osmanlı Ocakları kurumsal logosunun üzerine silahlar tasarlatarak haber ve basıma geçmişti. yapılmak istenen algı Osmanlı Ocaklarını silahlı suç örgütü olarak gösterip itibarsız kılmak olduğu anlaşılması üzerine Nokta dergisi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
 
 
 
Nokta dergisi, 18’inci sayısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret edildiği gerekçesiyle sabah saatlerinde yapılan polis baskının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca toplatılması, derginin ne derecede art niyetli olduğunun izahı oldu.
 
Dergi 8 yıl aradan sonra tekrar başladığı yayın hayatındaki 18’inci sayısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın şehit cenazesi önünde selfie çekerken görüldüğü bir görsel tasarlamış yeni algı operasyonları başlatılmak istense de,
 
Savcılık onayıyla Nokta Dergileri toplatıldı.
KAÇEL;
 
Halkı tahrik edici, yalan haber yapan algı oluşturmaya çalışan medyaların kapatılması gerektiğini dile getirdi.

Bunları da sevebilirsiniz