Osmanlı Ocakları’ndan Mardin’de Teröre Karşı Birlik Programına Kanaat Önderleri ve Aşiret Büyüklerinden Büyük İlgi

Osmanlı Ocakları Mardin’de teröre karşı birlik programı düzenledi.

Programa, Mardin ve çevre illerinin önde gelen kanaat önderleri, aşiret büyükleri, siyasi parti temsilcileri ve Osmanlı Ocakları yöneticileri katıldı.

Programda bir konuşma yapan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, ”Bölgede istikrarın ve kardeşliğin devamı için Ak parti’nin göstereceği Belediye Başkan adaylarının destekleneceğini söyledi”

Canpolat konuşmasında; ‘’Bölgede istişare toplantıları gerçekleştiriyoruz, Burada bulunmamızın bir amacı var. Yeniden bir seçime gidiyoruz, ‘Bu seçime giderken ne yapacağız, hangi partiye oy kullanacağız, hangi görevleri üstleneceğiz, Burada kanaat önderleri aramızda, hep beraber konuşacağız. Biz ırz-o can yapmış bir milletin evlatlarıyız. Kaderimiz bir, tasamız, sevincimiz, herşeyimiz bir bizim. Eğer bir milletin hangi milletten olduğunu anlamamız gerekiyorsa, o milletin sosyal yaşantısına bakmamız gerekiyor, Bu millet ne yapıyor diye. Göreceğimiz şey şunlar; Biz ibadet ederken, Kürt-Türk ayrımı yapmadan ibadetlerimizi yerine getiren bir milletiz. Uydum hazır olan imama derken bir imama uyuyoruz. Cenaze namazında musalla taşında cenaze namazını kılarken bir milletiz. Dikkat edelim halaylarımız, türkülerimiz, ezgilerimiz bir bizim. Bizi farklı kılan ne olabilir ki ? Düşünceleri, dini, kıblesi bir olan aynı coğrafyada Selahattin Eyyubi’nin askeri olmuş bu millet, Öte yandan Hz Fatih’e asker olmuştur. Selahattin Eyyubi hangi manalarla Kudüs’e Türk askerleri de aynı ruh ve manada yanındaydı. Selahattin Eyyubi Hazretleri’nin Türk askeri de vardı. Öte yandan 1453’te İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri hangi manada İstanbul’u fethettiyse onun da arkasında Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i devasa bir ordusu vardı. Şimdi elimizde büyük bir done var nedir? Bu Osmanlı medeniyetidir. Osmanlı kimseyi kendi etnik kimliğinden dolayı ayırmamıştır birleştirmiştir. Biz böyle bir milletten geliyoruz. Biz Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, Alevisi hatta gayrimüslimlerin kendi etnik kimliklerine saygı duyuyoruz. Kiliseler bugün açık. Biz insanların dinine, diline, ırkına karışmıyor saygı duyan bir anlaşıyı benimsiyoruz. Yaradılanı Yaradan’dan ötürü seviyoruz. Bizim gibi bu şekilde herkesi seven liderlerle yola devam edeceğiz. İşin özü Erdoğan’a hep beraber kendimiz için sahip çıkağız. Sadece yurdumuzda değil dünyanın her yerinde, Türkiye bir ruh olmuş, liderine ölümüne sahip çıkıyor dedirtmemiş gerekiyor. Eğer kanlarımızda asil bir kan varsa bu millet adına elem şeyler yapmak istersek şu anda çok büyük bir fırsat ve örnek var, Erdoğan’ın kadrini kıymetini bilmeliyiz kardeşlerim. Osmanlı Ocakları herkese eşit mesafede. Bizim kırmızı çizgimiz HDP ve İYİ Parti’dir. Nedem mi? Çünkü HDP terör örgütü, bizim kardeşliğimizi gasp ediyor, bizim kardeşliğimizin altına dinamit koyuyor. Bu yüzden bizim HDP ile iyi ilişkiler içinde olmamızı kimse beklemesin. Diğer kırmızı çizgimiz İYİ Parti. O da FETÖ ile ilişkilerine çeki düzen vermiyor. Diğer siyasi partilerimizin hepsi bizimdir. Çünkü Türkiye içinde şekillenmişlerdir. Vatandaşlarımız, halkımız kime isterse özgür ve hür iradesi ile ona oy verebilir. Hatta terör örgütleri ile işbirliği içinde olan partilere bile baskı yapmıyoruz. Biz demokrasiye kardeşliğe barışa inanıyoruz. Bölgede milleti tehdit ede ede oy istemeyiz onlar gibi.

OYLARIMIZ AK PARTİ’NİN ADAYLARINA

Yakın zamanda seçim var. Sekizinci istişare toplantımız bu. Soğuktan donup ölen askerimiz var. Sizin için ırzı can yapan aile hasreti çeken Mehmetçik var. Bunun temini, tesisi ve devamı için kalıcı birşeyler yapmak lazım. Osmanlı Ocaklarının Ak Parti ile hiçbir ilişkisi yok. Ben Ak Parti’nin üyesi ve yöneticisi olabilirim ama kurumlarımız ayrı. Biz bütün partilere eşit mesafedeyiz ama ülkemiz zor dönemlerden geçerken seyirci kalamayız. Şırnak’ta ölen vatandaşımız İstanbul’un da canını yakıyor. Bizi bir yapan bir ruh var o ruh İslamiyettir. Daha düne kadar türbanlı çocuklarımızı okul içine almayan zihniyet sen Kürtsün gelme demedi. Türk’ün de Kürdün de türbanlısını içeri almadılar. Mesela şuki Bu milleti kurtarmaya Eyyubiler, Fatihler, Abdülhamitler, Atatürkler Erdoğan’ı göndermiştir. Yapılacak seçimlerde biz bütün adaylara mesafemiz eşittir ama Erdoğan kimi işaret ediyorsa sonuna kadar onu destekleyeceğiz. Biz STK olarak kendi imkanlarımızla varız, bağış kabul etmiyoruz. Bir ücret almadığımız için emir de almıyoruz. Ülkemizin bekaası için Erdoğan’ı destekliyoruz.

BİZİM SİYASİ BİR FİKRİMİZ YOK, ERDOĞAN’IMIZ VAR.

Bizim bir siyasi fikrimiz yok, Erdoğan’ımız var. Şu anda ülkemizde olduğu gibi dünyanın adalete kavuşması adına Erdoğan diyoruz. Dünyanın her yerinde mazlumlara sahip çıkan liderimiz bin yolluk aşkla başımızda. Ben kefenimi giydim. Bugün burdayım yarın Şemdinli’de. Biz bugün buradayız yarın her yerde. 15 Temmuz gecesi gibi öldürmeyi değil ölmeyi göze alacak kadar bu meseleyi ciddiye alıyoruz. Doğu ve Güneydoğu’da bu toplantıların devamını sağlayacağız. Çünkü başka Türkiye yok, başka Erdoğan yok. Sınırların ötesinde devasa canavarlar ağzını açmış bizim birbirimize düşmemizi bekliyor. Akıllı olmanın zamanı geldi. yeni Türkiye’de hep beraber mücadele edeceğiz. Biz Ak Partili değiliz ama bizim bir sevdamız var. Bizim bir Erdoğan’ımız var. O yüzden Ak Parti genel merkezi hangi belediye başkan adayını gösterirse biz ona oy vereceğiz. Birileri sizin yollarınıza bomba döşerken, birileri size hizmet edecek. Bu ölçülerde oy kullanmalıyız. Programımıza katılımlarınızdan dolayı Sağolun, var olun, milletimiz var olsun. Ya Fatih’i Geri Ver ya da Erdoğan’a Güç Ver Allah’ım diyoruz.” dedi.

Canpolat, konuşmasını bitirirken Osmanlı Ocakları’nın Doğu bölgesinde teröre karşı birlik programlarının devam edeceğini açıkladı.

Bunları da sevebilirsiniz