Osmanlı Ocakları’ndan İzmir’de Eylem

Osmanlı Ocakları Federasyonu, CHPli Torbalı Belediyesi tarafından Atatürk Meydanı’na 2017 yılında dikilen Osmanlı tuğrası anıtının kaldırılmasını protesto etti.

Osmanlı Ocakları Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat ve beraberindekiler, Torbalı Belediyesi önünde toplanarak saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.

Daha sonra basın açıklaması yapan Canpolat, meydanda bulunan Osmanlı tuğralarının Torbalı Belediyesi tarafından kaldırıldığını belirtti.

Belediyenin daha önce de şehit Ömer Halisdemir’in fotoğraflarını kaldırdığını savunan Kadir Canpolat, “Bu, milletin değerleriyle alay etmektir, bu millete hakaret etmektir. Bu yüzden bu tür eylemlerinden dolayı Belediye Başkanlığını kınıyoruz. Bir an evvel yapılan hatalarından da bu nefret hareketlerinden de dönmesini ümit ediyoruz. Bugün Osmanlı tuğrası hepimizin ortak değeridir, tıpkı Atatürk gibi.” dedi.

Canpolat, milletin değerlerine sonuna kadar sahip çıkacaklarını da vurgulayarak, sökülen Osmanlı tuğrası anıtının yeniden yerine dikilmesini istediklerini ifade etti.

Bunları da sevebilirsiniz