Osmanlı Ocaklarına Hakaret eden CHP Genel BŞK yrd Ağababa’ya tepki.

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın Osmanlı Ocakları hakkındaki hakaretlerine cevap verdi.

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın Osmanlı Ocakları hakkındaki söylemlerine ilişkin açıklama yayımladı. Canpolat, Ağbaba’nın “SADAT ve Osmanlı Ocakları AK Parti’nin silahlanmış milis güçleri” şeklinde açıklamalar yaptığını belirterek “Osmanlı Ocaklarını milis güç veya paramiliter güç olarak iddia eden her kim varsa, somut bilgi veya delillerini biran evvel yargı ile paylaşılmasını, yoksa bu ithamların kurumumuzda ki CHP ‘li üyelerimizin tepkisiyle karşı karşıya kalmıştır” ifadelerini kullandı.

Canpolat, şunları kaydetti: “AK Parti’nin birçok sivili silahlandırdığı o akşam belki bir olay olabileceğini düşündük” ifadelerini kullanarak, varsayımlar ve asparagas düşüncülerle 16 Nisan sonrasında eylem yapmadıklarını yani demokratik seçimlere karşı olduklarını beyan edercesine açıklamalar yapılmıştır. Şimdi Ağababa’ya yüce Türk Millet adına sesleniyorum. Elinizde bilgi ve belgeleriniz varsa ve bunları Cumhuriyet savcılarımızla paylaşmıyorsanız suç işliyorsunuz. Yoksa içi boş beyhude atılı suçlamalarla 16 Nisan mağlubiyetini Osmanlı Ocaklarına fatura etmenin hiçbir anlamı yoktur. CHP parti içindeki uyumsuzluklarını 16 Nisan’da özverili çalışıp ülke istikrarına katkı sağlayan ve 16 Nisan’da ‘Evet’ yönünde oyların çıkması için doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesinde özverili bir şekilde kamuya faydalı faaliyetler yaparak gerçekleştiren Osmanlı ocaklarının başarılarına gölge düşürmek istendiği aşikardır.Osmanlı Ocaklarını milis güç veya paramiliter güç olarak iddia eden her kim varsa, somut bilgi veya delillerini biran evvel yargı ile paylaşılmasını, yoksa bu ithamların kurumumuzda ki CHP’li üyelerimizin tepkisiyle karşı karşıya kalmıştır.

Biz siyaset üstü bir kurumuz

Osmanlı Ocakları üyeleri çeşitli siyasi partili kardeşlerimizin sulh ettikten sonra Osmanlı ocakları çatısı altında var olduğu bir birliğin kardeşliğin ve bütünlüğün adresidir. Bizde siyasi parti ayrımcılığı yoktur. Lakin Osmanlı ocakları tüzüğü gereği Osmanlı medeniyetini yaşayıp ve yaşatmak adına bazı siyasi ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelmemiz derneğimizin tüzüğü gereği Osmanlı medeniyetine hizmet etmek maksatlıdır. 16 Nisan’da çalışmalarımız evet yönünde olması güçlü, iradeli, milli ve yerli bir devlet yönetimi için, oylarımız evet yönünde oldu. Bu yönde hukuk ve toplum ahlakı içinde başarılı çalışmalarımızı sindiremeyen kişi veya kişilerin kıskançlık ve hasım hane tavır ve açıklamalarının olması toplumda bir karşılığı yoktur. 16 Nisan’da alınan kararı milletimiz almıştır. Herkesi Milletimizin aldığı kararlara saygılı olmaya davet ediyor ve herkese saygı, sevgi ve muhabbetlerimi iletiyorum”. Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz