Osmanlı Ocakları’mızın adını kullanan DOLANDIRICILARA dikkat edin!

Osmanlı Ocaklarından kamuoyuna uyarı:
“Adımızı kullanıp vatandaşı dolandıranlara dikkat edin!”

Osmanlı Ocakları ismini kullanarak vatandaşları dolandıranlara,
Osmanlı Ocakları sert bir bildiri yayınladı.
Osmanlı Ocakları ismini kullanarak derneği taklit eden kişilere ateş püskürdü. “Kurumumuzun saygın ismi üzerinden iltibas yaparak çıkar amaçlı benzer ve taklit dernekler kurulduğu düşünülmektedir” diyen Genel Merkez yönetimi “Adımızı kullanıp vatandaşı dolandıranlara dikkat edin!” uyarısında bulundu.
İşte Genel Merkezin o açıklamaları:
Kurumumuz Osmanlı Ocakları, 2005 yılında dergi, 2009 yılında ise dernek olarak kurulmuş olup gerek dernek tüzüğü gerekse pek çok yayın ve yayım kuruluşunda dünya genelinde Osmanlı medeniyetini, kültürünü ve tarihini anlatmak, anlamak ve herhangi bir dil, din, mezhep, etnik köken, siyasi görüş, siyasi parti ayrımı yapmaksızın ülkesini, devletini ve yöneticilerini seven herkesi bu duygu ve ruhla bir arada toplamaya, toparlama çalışmak amacıyla kurucusu Kadir Canpolat’ın öncülüğünde başta Türkiye ve Ankara olmak üzere pek çok il, ilçelerde ve dünya genelinde ülke temsilcilikleriyle hizmet veren bir tüzel kişiliktir.
Tam bağımsız bir kurum olan Osmanlı Ocakları, bağış kabul etmeyen, üye aidatı dahi toplamadan kendi imkânları ölçüsünde faaliyetlerde bulunan, herhangi bir siyasi parti yahut siyasi bir oluşum içerisinde yer almayan Osmanlı Ocakları, ülkenin bütünlüğü ve beraberliği için milli duygu ve düşüncelerle, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde Osmanlı Medeniyetinin varlığını bilen ve bu amaçla topluma ve kitlelere hitap eden her türlü işkenceye ve şiddete karşı olan bir sivil toplum kuruluşudur.
“OSMANLI OCAKLARINDANIZ” DEYİP HALKI DOLANDIRIYORLAR
Kurumumuzun saygın ismi üzerinden iltibas yaparak çıkar amaçlı benzer ve taklit dernekler kurulduğu düşünülmektedir.
Art niyetli dolandırıcılara karşı dikkatli olunması amacıyla kurumumuz Osmanlı Ocakları’nı taklit eden Osmanlı Ocakları 1299, Osmanlı Ocakları 1453, Osmanlı Ocakları 1071, Osmanlı Kültür Ocakları, Osmanlı Eğitim Ocakları, öz Osmanlı ocakları şeklinde taklit yapılara dikkat edilmesini, bu taklit derneklerin çıkar amaçlı kuruldukları düşünüyoruz. Vatandaşı bizim ismimize benzer isimlerde dernek kurarak dolandıran art niyetli dolandırıcılara dikkat edilmelidir, konu ile alakalı İçişleri ve tüm il emniyet müdürlükleri, yurt genelinde tüm valilikler, belediye başkanlıkları, AK Parti Genel Merkezi, diğer siyasi partiler ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bilgilendirilecektir. Vatandaşlarımızın da bilgisi olsun. Bu taklit isimlerle teşkilatımızın ismi üzerinden insanlar aldatılıp dolandırılmaktadır. Herkes dikkatli olsun. Cumhuriyet Savcılığına konu ile alakalı suç duyurusunda bulunduk ve Dernekler masasına şikayetimizi dile getirdik her iki kurumun konu ile alakalı ilgilerinden dolayı ayrıca teşekkür ederiz.

Tüm kamuoyuna duyurulur.

Osmanlı Ocakları Genel Merkezi.

Bunları da sevebilirsiniz