Osmanlı Ocakları Yurt Genelinde “Er Doğanlara Sahip Çıkıyoruz” programları Başlattı

Çorlu’da Başlayan Programa Osmanlı Ocakları Genel Başkan Kadir Canpolat, Ak parti İlçe Başkanlığı, Vatan Partisi ilçe Başkanlığı, BBP İlçe Başkanlığı Alperen Ocakları ve çeşitli STK temsilcileri katılım sağladı.

Programı düzenleyen Çorlu Osmanlı Ocakları ilçe Başkanı İsmail Özden katılımcılara teşekkür konuşması yaptı. Daha sonra söz alan Genel Başkan Kadir Canpolat: “1071’de Milletimizden Er’ler dolmuştur lider olmuştur ve bu liderlere milletimiz her ölçüde ölümüne sahip çıkmıştır.

Tarih 1299’u gösterdiğinde başka liderler Er Doğmuş ve dünyanın 3 kıtasına adaleti, huzuru, Hoşgörüyü, kardeşliği getirmiştir ve milletimiz bu hizmeti veren liderlerimize yani Er Doğanlara sahip çıkmıştır. 1453’de bir başka Er sahnede Hz Fatih çıkmış ve milletimiz bu liderin izinde İstanbul’unun surlarında aç susuz günlerce aylarca nöbet tutmuş ölümüne sahip çıkmıştır. 1923’de tarihin sayfasına derin not düşüren Mustafa Kemal Atatürk çıkmış bizlere yeniden bağımsızlığı ve Cumhuriyet’i kazandırmıştır.

Bu millet Atatürk’e de ölümüne sahip çıkmış kurtuluş savaşlarında ölümüne destek vermiştir. İşte tarihin bir kez daha tekerrürünü yaşayan milletimiz içinden Er Doğmuş birisi PKK’ya, Fetö’ye, İsrail’e, ABD’ye ve Türkiye düşmanlarına karşı amansız bir mücadele içinde olduğu görülmüştür. Bizlerde tarihin bu arenasında böylesine Er Doğmuş bir lidere sahip olduğumuzun farkındayız. o liderimiz Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’dır. O’nu ölümüne koruyor ve destek veriyoruz. O’na ölümüne sahip çıkıyoruz.

Tarihimizde ki Er Doğan’a sahip çıkıyoruz. programımızın birincisini burada başlattık. Şırnak’a kadar programlarımız devam edecek.” Dedi Programın sonunda plaket ve toplu resim töreni düzenlendi.

Bunları da sevebilirsiniz