Osmanlı Ocakları Yöneticisi Aydınlık’ta Yazdı: Abdülhamid Han’ın Sözünü Kulağımıza Küpe Edinmeliyiz

Kemalpaşa Osmanlı Ocakları Başkanı Gökhan Taş, bugün Aydınlık gazetesinde yayınlanan yazısında “Abdulhamid Han’ın ‘Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor’ sözünü kulağımıza küpe edinmeli ve geçmişte yaptığımız hatalardan ders almalıyız. Sonuç olarak, Göktürk de bizim, Selçuklu da bizim, Osmanlı da bizim, Türkiye de bizim” ifadelerini kullandı.

Aydınlık Gazetesi’nde bugün Osmanlı Ocakları Kemaliye Başkanı Gökhan Taş’ın ‘Aydınlık bir gelecek için Türkiye İttifakı’ başlıklı bir yazısı yayınlandı.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ifadeleriyle gündeme gelen ‘Türkiye İttifakı’nı konu edinen yazıda Taş, Osmanlı ile Türkiye Cumhuriyeti döneminin ‘bir bütün’ olduğunu savunarak “Bu bağlamda Cumhurbaşkanımızın ‘Türkiye ittifakı’ mesajını dikkate alarak, milli duruş çizgisinde olduğunu iddia eden bütün parti ve sivil toplum kuruluşlarının Kuvayı Milliye ruhu ile asgari müşterekler ve ortak değerler çerçevesinde bir araya gelmeleri gerektiğini düşünmekteyim” ifadelerini kullandı.

Taş ayrıca, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ‘atalarıyla aynı ruhu taşıdığını’ söyleyerek “Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Mehmetçik yine atalarıyla aynı ruhu taşımaktadır” dedi.

Öte yandan Taş, “Tıpkı Sultan Alparslan ve Fatih Sultan Mehmet Han atasının sözünü yere düşürmeyen Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bizler de atalarımızın sözlerini yere düşürmemeli ve kemiklerini sızlatmamalıyız” diyerek ‘Türkiye İttifakı’nı destekleme çağrısında bulundu.

Yazısında Osmanlı padişahlarından Abdülhamit’in de sözüne yer veren Taş, şunları söyledi: “Abdülhamid Han’ın “Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor” sözünü kulağımıza küpe edinmeli ve geçmişte yaptığımız hatalardan ders almalıyız. Sonuç olarak, Göktürk de bizim, Selçuklu da bizim, Osmanlı da bizim, Türkiye de bizim. Bumin Kağan da bizim, Selçuk Bey de bizim, Osman Bey de bizim, Fatih de bizim, Atatürk de bizim, Erdoğan da bizim.”

Vatan Partisi’nin (VP) gençlik kolları Öncü Gençlik’in Osmanlı Ocakları ile yan yana geleceğini ilan etmesi tartışmalara neden olmuştu.

KAYNAK : SPUTNİK TÜRKİYE

Bunları da sevebilirsiniz