Osmanlı Ocakları Viranşehir İlçe Başkanlığından 1600 Öğrenciye Destek

Osmanlı Ocakları Viranşehir İlçe Bakanlığı, 1600 Öğrenciye kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Viranşehir Osmanlı Ocakları yönetim kurulu üyelerinin kendi imkânları ile aldıkları kırtasiye malzemelerinin dağıtımına başladı.

İlçeye bağlı Kınalıtepe,Aslanbaba,Yukarı ve Aşağı Sarpın Kırsal Mahallelerinde gerçekleşen kırtasiye malzemesi dağıtım törenine, İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Osmanlı Ocakları Viranşehir İlçe Başkanı Suphi Ayaz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Dağıtım töreninde konuşan Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, Eğitimin önemine vurgu yaparak, duyarlılıklarından dolayı Osmanlı Ocakları Viranşehir İlçe Başkanlığına teşekkür etti.

Osmanlı Ocakları Viranşehir İlçe Bakanı Suphi Ayaz ise yaptığı açıklamada, öğrencilerin eğitim hayatlarına katkıda bulunmak için böyle bir çalışma yaptıklarını aktardı.

Yönetim Kurulu üyelerinin kendi imkânlarıyla aldıkları Kırtasiye Malzemelerini öğrencilere ulaştırdıklarını dile getiren Başkan Ayaz, “Öğrencilerimizden istediğimiz çok çalışmaları ve başarılı olmalarıdır. Bu vesileyle topluma faydalı bireyler olmalarına katkı sağlamaktır” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş’de, eğitime verilen her desteğin ülkenin her alanda kalkınmasına yarar sağladığını ve diğer sivil toplum kuruluşlarından aynı yönde destek beklediklerinin söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından, Kınalıtepe, Aslanbaba,Yukarı ve Aşağı Sarpın Kırsal Mahallelerinde 1000 öğrenciye, yarın da Toklu, Kucak ve Güzelyüz Mahallelerinde 600 öğrenciye Kırtasiye Malzemelerinin dağıtılacağı belirtildi.

Bunları da sevebilirsiniz