Osmanlı Ocakları ve BBP’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

Osmanlı Ocakları Kadın kolları ile Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları 8 Mart dünya kadınlar gününü 19.30 da Etimesgut Bbp ilçe teşkilatı hizmet binasında toplanarak birlikte kutladı. Osmanlı Ocakları Kadın Kolları Genel Bşkn Yardımcısı Teşkilat Başkanı Ayşe Gürkan kadınların sadece 8 Mart’ta hatırlanmaması hergün hatırlanması gerektiğini söyleyerek “Kadınlarımız her gün hatırlanmalıdır. Çünkü kadınlar anadır, kadınlar toplumun ahlakını belirler” dedi.
Bbp Etimesgut ilçe kadın kolları Genel başkan yardmcısı Teşkilat Başkanı Safure Çilingir de yaptığı konuşmada sözlerine Osmanlı Ocakları’nın nazik ziyaretine teşekkür ederek başlayarak Kadının toplumdaki önemini anlattı .Daha sonra Osmanlı Ocak’çları Kadın Kolları Teşkilat başkan yrdmcısı Canan Baykal konuştu.
Baykal konuşmasında, “8 Mart dünya kadınlar gününü asırlar önce peygamber efendimizin veda hutbesinden “kadınlar size Allah’ın emanetidir “ sözleri ile ifade etti.

Kutlamaya yoğun programı nedeni ile katılamayan Osmanlı Ocakları Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat telefon ile katılarak günün anlam ve önemini belirtti.

Bbp Etimesgut İlçe Başkanı Kamuran Yılmaztürk kadınlarımızın ailenin temel taşı olduğunu ve çok kıymetli olduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

Etimesgut ilçe Belediye Başkanı adayı Orhan Bozkurt da dünya emekçi kadınlar gününün anlamlı ve önemli bir gün olduğunu belirtti.

Bunları da sevebilirsiniz