OSMANLI OCAKLARI TÜRKİYE GENEL BAŞKANI HAYRULLAH BEYAZIT 18 MART ÇANAKKALE’NİN 101. YIL DÖNÜMÜ İLE ALAKALI BİR VİDEO YAYINLADI.

https://www.youtube.com/watch?v=RO9YZjkOrRc&feature=youtu.be

OSMANLI OCAKLARI TÜRKİYE GENEL BAŞKANI HAYRULLAH BEYAZIT 18 MART ÇANAKKALE’NİN 101. YIL DÖNÜMÜ İLE ALAKALI BİR VİDEO YAYINLADI.IMG_9002

https://www.youtube.com/watch?v=RO9YZjkOrRc&feature=youtu.be

18 Mark 1915 Çanakkale savaşının 101.yılında tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün aldığımız nefes Atalarımızın zamanında verdiği son nefestir. Onların haklarını nasıl öderiz. Merhum M.Akif Ersoy’un dediği gibi; Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker, Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer. Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın. Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber,sana agu şunu açmış duruyor Peygamber.7 Düvel bir olmuş, Çanakkale’ye üşüşmüşlerdi; onlarda imkan, Mehmetçikte iman vardı. İşte buydu Çanakkaleyi geçilmez kılan. Bugün de ülkemizi karıştıran dış güçler bize diz çöktürmeye çalışıyorlar. Allah’ın izniyle bu millet bu oyuna bin yıldır gelmedi, bin yıl dahi geçse bu oyuna gelmeyecektir.

Bunları da sevebilirsiniz