Osmanlı Ocakları Türkiye Başkanı Belli Oldu!

2009 yılında Osmanlı kültür, örf ve adetlerini araştırmak ve tanıtmak amacı ile Kadir Canpolat Başkanlığında kurulan Osmanlı Ocakları Derneğinin Türkiye Başkanlığı’na İsmail Çoşgun atanırken, derneğin Uluslararası Başkanlığının ise Kadir Canpolat tarafından yürütüleceği belirtildi. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kadın Kolları Başkanlığını ise Ebru Canpolat yürütmekte.
Osmanlı Ocakları Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, yurt içi ve yurt dışında hızla büyüyerek örgütsel ağını genişleten Osmanlı Ocakları Derneği, yurt içi yapılanmasının daha etkin olarak kullanılabilmesi için, derneğin Türkiye Başkanlığı Biriminin İsmail Çoşgun’a emanet edildiği bildirildi.
Kurulduğu günden beri paralel yapıyla mücadele ederek, demokrasinin ve seçilmiş Cumhurbaşkanının daima yanında olduklarını ifade eden Osmanlı Ocakları Türkiye Başkanı Çoşgun, Osmanlı Ocakları Türkiye il örgütü sayısının bugün itibari ile 75’e ulaştığını, ilçe örgütlenmesi anlamında ise bu sayının 400 olduğunu belirterek, iki milyonu aşkın gönüllü üyemizle hem yurt içinde hem de yurt dışında teşkilat sayımızı artırmaya devam edeceğiz, dedidsc01995

Bunları da sevebilirsiniz