Osmanlı Ocakları şube açılışında üç parti başkanı birlik mesajı verdi!

MHP, CHP, AK PARTİ OSMANLI OCKLARI ŞUBE AÇILIŞINDA BULUŞTU.

Osmanlı Ocakları Genel Merkezi Basın birimi ve Genel Başkan basın danışmanı Süleyman YILDIZ yazılı açıklama yaptı.
YILDIZ açıklamasında;” Osmanlı Ocakları Türkiye düşmanlarına karşı verdiği hizmetlerden çok , üzerine atılan iftiralar ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Sayın Kadir Canpolat liderliğinde ki Osmanlı Ocakları Türkiye’nin bütünlüğü için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Osmanlı Ocakları Dereli Temsilciliği açılışında MHP, CHP ilçe başkanları tanı sıra Ak parti ilçe Başkanları ilk defa bir STK açılışında bir araya geldi” dedi.

YILDIZ açıklamasında Yaptığı çalışmalarla yerli ve milli olmayı her daim zihinlere işleyen ülkenin dört bir yanında temsilcilikleri bulunan Osmanlı Ocakları Giresun ‘un Dereli ilçesinde Temsilciliği mehteran eşliğinde faaliyete geçti.
Açılışa; Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, Karadeniz Bölge teşkilat başkanı İsmail Okan Şenol, Giresun il temsilcisi Nevzat Çakrak, Dereli Temsilcisi Dursun Kılıç,Osmanlı Ocakları ilçe başkanları, Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğlu, Dereli CHP İlçe Başkanı Osman Bektaş, MHP İlçe Başkanı Yunus Akgün, 15 temmuz derneği yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu “Milli değerlere bağlı sadece memleketin geleceği için maddi geliri olmadan faaliyet gerçekleştiren başta Genel Başkanımızı ve diğer dava sahibi tüm kardeşlerimi kutluyorum. Osmanlı Medeniyeti için Osmanlı Ocakları’nın ilçemizde açılması bizim için son derece önemlidir …“
Diğer yandan Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat açılış konuşmasın’da CHP’li bir vekilin HDP ‘li vekil Aysel Tuğluk’un annesinin cenezesine katılanlara yapılan saldırıyı Osmanlı Ocakları mal etmesine sert tepki gösterdi. Bütün siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Türkiye için iyi işler yapanların yanındayız. Yapmayanların karşısındayız. Ne yapsakta iftiralardan kurtulamıyoruz. Bizi siyasete zorla çekmeye çalışıyorlar….
Şu kadarını söyleyeyim; “Biz cenazeye törenine saldaracak kadar aciz bir medeniyetten gelmiyoruz. Bizim töremiz bunu yasaklar…
Bizi kimse başka STK’lar ile karıştırmasın. Bize çamur atmaya kalkmasınlar. Osmanlı Ocaklarına iftira atanlar kendi yalanlarında boğulduklarını görünüyor, bu yalan deryasında da yine boğulacaksınız…

“Biz birleştiriciyiz, Bütünleştiriciyiz bu yüzden bugün MHP ve CHP ilçe Başkanlarınıda aramızda görüyoruz…

Bu ve diğer siyasi partilere gönül vermiş kardeşlerimizi Osmanlı medeniyetine sahip çıkmak adına aramızda görmekten onur ve mutluluk duyuyoruz.
Biz her türlü bölücüğe karşıyız..
Hz Fatih’de, Gazi Atatürk’de, Milletin adamı Erdoğan’da bizimdir. Cumhuriyet bu milletin en büyük kazanım değeridir. Cumhuriyet üzerinden veya geçmişteki siyasi liderler üzerinden hiç kimse siyaset yapmamalıdır. Osmanlı medeniyeti hepimizin ortak mirasıdır, şu anda görünen o ki MHP, CHP ve AK partili yöneticiler burada açılışta bizleri yalnız bırakmayarak bu medeniyete hep beraber sahip çıktığımız görünüyor. Cumhuriyet hiç kimsenin tekeli altında olmadığı gibi Osmanlı medeniyeti de hiç kimsenin tekeli altında değildir. kim Osmanlı medeniyetini, Cumhuriyet’i en güzel şekilde yaşarsa onundur. Öte yansan İstanbul Kadıköy’de laiklik sevgisine provakatif bir saldırı gerçekleşiyor, Stant sahipleri saldırının Osmanlı Ocakları tarafından gerçekleştiğini iddia ederek Osmanlı Ocaklarını Atatürk düşmanı, laiklik düşmanı, Cumhuriyet düşmanı göstermeye çalıştıklarını sosyal medya üzerinden kaygıyla seyrettim. Bilgi sahibi olmadan fikir sahipli işte budur. standa saldıranların ve HDP’li cenaze törenine saldıranların Osmanlı Ocaklarıyla yakından uzaktan asla ilişkileri yoktur, olması da mümkün değildir.
Biz bu memleketi aşkla seviyoruz. Hükümeti ve muhalefetiyle hepimiz biriz hiçbir vatandaşımız kendini ülkemizde yabancı hissetmemesi için çalışıyoruz. bütün etnik Kökenler bütün renkler bütün diller ve dinler bu coğrafyada asla kendini misafir olarak görmeyecektir. Osman Ocakları teşkilatları bu ilkelerin her zaman savunucusu olacak ve her zaman mazlumun, mağdurun yanında yer alacaktır. Bugün 434. ilçe Başkanlığımızı bir onurla gururla asimile olmuş toplumumuza, kaybolmuş medeniyetimizi yeniden hatırlatmak üzere yapmış olduğumuz bu çalışmalarla hizmet etmenin mutluluğu içerisindeyiz..
Dereli Osman Ocakları ilçe Başkanlığı ilçemize, bölgemize tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim. Bu vesile ile üç ayrı siyasi partimize ayrı ayrı teşekkür ederim”dedi.

Bunları da sevebilirsiniz