Osmanlı Ocakları Sanata Önem Veriyor.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat,1A6A9635 1A6A9777 Ankara Büyük şehir Belediyesi Güven park Resim galerisinde Ressam Fatma Biçer’in Resim sergisinin açılışına katıldılar.

Birbirinden güzel sanat eserlerinin buluştuğu sergide Sn. Canpolat ‘’ Ülke kardeşliği’’ ve’’ İzmir Muhtaç Çocuklar İçin el ele Derneği ‘’adına yapılan sergiyi gezdi. Sergide gösterilen katkı ve duyarlılıkla, zor dönem geçiren ülkemizin hassasiyetlerine değinerek yapıldığını ve bu örnek davranışla hep birlikte bu çalışmaların sanat yoluyla her zaman içimizde yaşatılması ve çoğaltılması gerektiğini anlattılar…

Osmanlı Ocakları Genel Başkan  Kadir Canpolat Osmanlı Ocakları olarak kesinlikle terörün karşısında olduklarını ve son dönemlerde yaşanan şehit haberleri dolayısıyla büyük üzüntü içinde olduklarını belirtiler. Bu yaşanan vahim durum karşısında Ülkenin ve milletin kesinlikle sağduyulu hareket etmelerini Kardeşlik ve ümmet bilincinin korunması gerektiğini anlatan Canpolat, dış mihrakların ülkemiz genelinde yaşanan trajedilere sevindiğini ve kardeşliğimizin, Osmanlıdan gelen medeniyetimizin parçalanmasını isteyerek içerideki ihanet şebekelerinin ve destekçisi olan paralel yapının beraber hareket edip son surat çalıştıklarını söylediler.

Ayrıca Osmanlı Ocakları Genel Merkez Kadın Kolları Yönetiminden olan Fatma Biçer Hanım Efendi yaptıkları eserin Osmanlı şuuruyla kardeşlik ve merhamet sorumluluğunu uyandırmak olduğuna, Osmanlı sanatlarından ebruli sanat çalışmalarının ve çeşitli resim karelerinin bulunduğu sergide, Türkiye deki her renk ve ırkı temsilen kardeşlik mozaiğine vurgu yaptığını söyledi.

Açılışa katılımın yoğun olduğu sergide Osmanlı ocakları Genel Merkezi Başkanı Sn. Canpolat sergiyi gezerek ana temasında kardeşlik ve bir bütünlük vurgusu veren çalışmayı yapan Ressam Fatma Ölçer’i tebrik etti.

Katılımlarından dolayı ‘’İzmir Muhtaç Çocuklar için el ele Derneği’’  sanata olan hassasiyetlerinden dolayı Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’a teşekkür plaketi verdi.