Osmanlı Ocakları Osmanlı Devleti’nin 716. Kuruluş Yılını kutladı

Osmanlı Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenen Osmanlı Devleti’nin 716. kuruluş yılı kutlandı.

Necip Fazıl Kısakürek Kongre Merkezi’nde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat “Bugün  kutlamış olduğumuz bu program, Osmanlı Devleti’nin 716. Kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, bizleri bu güzel günümüzde yalnız bırakmadığınız için tüm Osmanlı Torunlarına Teşekkür Ett.”

Canpolat; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Âlemlere Rahmet olarak gelen Nebiler Nebisi Hz Muhammed (a.s.) ile gelen rahmet o büyük ruh ile Dünya’ya 6 asrı aşkın bir sürede barış, adalet, hoşgörü ve medeniyet getiren bir ecdadın nesilleriyiz.   Osmanlı Devleti bundan 716 yıl önce 400 çadırla Osman Gazi öncülüğünde bu güzel topraklarda kuruldu. İnsanlık tarihde daha önce hiç bir medeniyetin yapamadığı, derecede Osmanlı Devleti bünyesinde yol almıştır.

Osmanlı Devleti’nin kuruluş ruhundan aldığımız güçle, muasır medeniyetler hedefinden asla taviz vermeden. Bizler de üzerimize düşenleri her zaman yerine getireceğiz.

2015’e Yansıyan yeni tarih bize Yeni Türkiye’nin haberini veriyor.

Ebediyyen’e gidecek olan Osmanlı Ruhu Yeniden Osmanlı Ocakları’nda ruhunu Şerh edecektir. İnşallah…

Sözlerime son verirken Osmanlı Devleti’nin 716. Kuruluş yıl dönümü bütün dünya medeniyetleri arasında yeniden barış ve kardeşlik adına kutluyoruz.” dedi

Kur’an-ı Kerim okunmasından sonra Ahmet Haşimoğlu ve Semazen gösteriminden sonra İslam Hukuk Profesörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu anlattı.

Programa Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Zeynep Sak Pusat, Osmanlı Ocakları İl başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz