OSMANLI OCAKLARI KÜLLİYEDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI, DARBEYE TEPKİ GÖSTERDİ!

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE YAPILAN İLK BASIN AÇIKLAMASI; OSMANLI OCAKLARI’NDAN.

Osmanlı Ocakları Uluslararası Genel Başkanı Kadir Canpolat Cumhurbaşkanlığı külliyesinde basın açıklama yaparak yapılan derbe teşebbüsüne tepki gösterdi.

Canpolat sözlerine şöyle devam etti:”2 milyon’un üzerinde gönüllü üyesi olan Osmanlı Ocakları, Darbelerin ve darbe girişimcilerinin karşısında, Demokrasi ve toplumsal barışın yanındadır, olmaya devam edecektir. Türkiye, gazi meclis ve artık gazi Külliye dediğimiz Cumhurbaşkanlığı külliyesi 15 Temmuz 2016 gecesi ne yazık ki kanlı fetullahçı terör örgütü tarafından darbe girişimine sahne olmuştur. 
Ulusal Egemenliğin simgesi TBMM bombalanmıştır.
Aynı zamanda Başkomutan’ımızın ikameti Cumhurbaşkanlığı Gazi Külliyesi Bombalanmış ve yurt genelinde çatışmalar neticesinde 208 kişi yaşamını yitirmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Darbe döneminin artık gerilerde kaldığını düşünürken, yapılan bu korkunç girişim, ülkemizin demokrasi tarihine, kara bir leke olarak yazılmıştır. Halkımız darbelerden ve askeri müdahalelerden çok çekmiş, bu süreçlerde yaşanan acılara tanıklık etmiştir. Türkiye de Demokratik siyasal ve toplumsal kültürün yeşermesinin, önündeki en büyük engellerden birisi darbelerdir. 21.yy.da demokrasi liginde olması gereken Türkiye, böyle bir tabloyu kesinlikle hak etmemektedir. 
15 Temmuz Akşamı sonu nereye gideceği belli olmayan uzun bir gece yaşadık. Yanımızda demokratik tepkisini dile getiren dava kardeşlerimiz şehit oldu. Çok sayıda yaralanan arkadaşlarımız var. Kolu, bacağı kopan arkadaşlarımız, ‘’şimdi sağlığıma kavuşsam yine o tankın üzerine çıkardım‘’ diyecek kadar, milli iradenin hangi ölçülerde desteklendiği ve desteğin devam ettiği görülmektedir. Yapılan bu vahşice darbe girişimine toplum yek vücut olarak karşı durduğu görülmüştür. Türk Silahlı kuvvetleri Güneydoğuda terörle mertçe çarpışırken, Fethullah Gülen’in çakma askerlerinden oluşan teröristler, Ankara’da devletimize ve milletimize saldırmışlardır. Bu olayı yapanlar, asla bizim şerefli ordu mensubu komutanlarımız ve Mehmetçiklerimiz değillerdir. 
Bu olayı yapanlar, Fethullah Gülen’in bizzat yönettiği suç örgütü üyeleridir. Bunların cezası ise; toplumun büyük bir kesiminin talep ettiği gibi, Osmanlı Ocaklarının da beklediği idam cezasıyla verilmelidir. İdam cezası olmadan verilecek cezalar, kamu alanında ve toplumun vicdanında asla ferahlatıcı bir karar olmayacaktır. Bu yüzden toplumun her kesiminin arzuladığı idam cezası artık ülkemizde elzem bir hal almıştır. PKK, Fethullahçı paralel yapı ve suç örgütleriyle mücadelede caydırıcılık için, idam cezası kaçınılmaz olmuştur. Devletimiz aziz milletinin emrinde ise; milletin talebi ve isteği idam cezasının geri getirilmesidir. Devlet milletine emretmez, darbelerle ezmez, hatta üzmemesi gerekir. Millet Devletinden talep eder, Devlet de bu talebi emir kabul edip, uygulaması gerekir. ‘’Milleti yaşat ki devlet yaşasın’’ milleti, makam ve mevki gibi hevesleri yüzünden pensilvanya’dan aldığı infaz talimatıyla, sözde darbe adı altında, tanklarla vahşice milletini ezip, kendi millete ait silahlarla, vatandaşın vurulması asla kabul edilebilir bir durum değildir.
İktidara, muhalefete, STK’lara tüm siyasi ve sivil aktörlere ve yurttaşlarımıza bir görev düşmektedir; sağduyu ile hareket edip, ülkeyi kardeş kavgalarına sürükleyecek maceralara karşı uyanık olup, demokrasiyi ve toplumsal huzuru sonuna kadar savunmamız gerekir. Sorunlarımızın çözümü Demokratik ve anayasal meşru zemin içinde gerçekleşmesi gerekir. Osmanlı ocakları her türlü darbeye ve terör gurupları karşısında; Osmanlı medeniyetinin, Cumhuriyetin, Ulusal Egemenliğin, Demokratik, Sosyal, hukuk Devletinin ve toplumsal barışın yanında olduğumuzu, Ülkemize, milli ve manevi değerlerimize, Parlamenter sisteme bütün gücümüzle sahip çıkacağımızı bir kez daha ilan ediyorum. Bir daha böyle darbe girişimleri yaşanmaması umuduyla, tüm halkımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, hayatını kaybeden aziz dava kardeşlerime ALLAH’tan bir kez daha rahmet, yaralı kardeşlerime acil şifalar diliyor, teşekkür ediyorum.”dedi.
DSC01671 DSC01672 DSC01674 DSC01704

Bunları da sevebilirsiniz