Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanlığı Dünya Basınında

Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanlığı, Belçika ulusal televizyonun Osmanlı Ocakları ve seçimler için yapmak istediği röportajı tarihi değeri büyük olan Piyalepaşa Camisi’nin avlusunda gerçekleştirdi.
Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanı Halit Yalçın Yazıcı yaptığı açıklamada: ”Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu camide namaz kıldığını ve manevi önemini anlatmaya çalıştık verdiğimiz röportajda sorulardan en önemlisi Osmanlı hanedanına Sayın cumhurbaşkanının dönüşü olacak mı sorusuydu. Bu soruya cevabımız şu şekilde oldu Türkiye, 95 yıldır Osmanlı Devleti’nin devamı olan Türkiye Cumhuriyeti ile yönetilmektedir, demokrasi ile yönetilir seçimde iktidara gelinir. Bizler Osmanlı Ocakları olarak başkanlık sisteminin başından beri destekleyen bir büyük bir sivil toplum kuruluşuyuz. Sayın cumhurbaşkanımızı tarihi medeniyeti uygarlığa geçmişimize sahip çıktığı için destekliyoruz. Böyle bir liderin dünyada 100 yılda bir geldiğine inanıyoruz, hem İslam coğrafyasında hem de Türkiye Devleti’nde büyük bir güç olduğuna inanıyoruz. Onunla beraber 2023 senesinin başkanlık sistemi ile beraber başkan olarak girmek istiyoruz ve sonuna kadar Sayın Cumhurbaşkanımızı Osmanlı Ocakları olarak destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanlığı, Fransız Devlet kanalına da röportaj verdi. Bu röportajda Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkanı Halit Yalçın Yazıcı, ”Batının merakı Osmanlı’nın dirilişi, Osmanlı ruhu ve artık OSMANLI OCAKLARI ile ivme kazanmış ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bereber batıyı titretecek hale gelmiştir. Yükselişimizi artık Tüm batı ve dünya kabul edecektir. Artık durmak yok yola DEVAM” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz