Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’tan CHP’ye ziyaret.

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanlığını ziyaret etti.
Beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Halit Yalçın Yazıcı ve Osmanlı Ocakları Muş İl Başkanı Bahattin Kanak ile CHP İl Başkanlığına geçen Kadir Canpolat, burada CHP İl Başkanı İsmail Adanur’la bir süre sohbet etti. Kadir Canpolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm siyasi partilere eşit mesafede olduklarını söyledi. Birlikten, kardeşlikten yana olduklarını ifade eden Canpolat, “MHP, AK Parti veya CHP bizim için aynıdır. Biz tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Birlikten, kardeşlikten yanayız. Evet veya hayır oyu kullanan kardeşlerimize öteki gözle bakmıyoruz. Bu milletin kimliğini taşıyan her vatandaşımıza aynı hassasiyetle saygı duyuyoruz. Biz hep beraber biriz, beraberiz, ülkemizi müdafaa ve her zaman her koşulda gözetlemeye, korumaya, birlikte ırzı-can yapıp dışarıdaki güçlerle, ülkemize düşman olan güçlerle mücadele edeceğiz. Biz, birbirimizle asla kutuplaşmayacağız, birbirimizi ötekileştirmeyeceğiz. Bir ve beraber bayram havasında 16 Nisan referandumuna katılacağız” dedi.
’Evet’i de ’hayır’ı da hoşgörüyle karşıladıklarını dile getiren Canpolat, “Biz, Osmanlı Ocakları olarak evet diyeceğiz, ama CHP İl Başkanımız ‘hayır’ diyor. Tabii ki biz bu hoşgörüyü yaşamak için bugün buradayız. Biz hayır diyenlere de saygı duyuyoruz. Aynı ülkedeyiz, tasamız bir. Ne olursa olsun, biz kardeşiz, evetçiler de bizim, hayırcılar da bizim” şeklinde konuştu.
CHP İl Başkanı İsmail Adanur ise, ziyaretin kendilerini memnun ettiğini kaydetti. Referandumda ne sonuç çıkarsa çıksın kardeşçe yaşamak zorunda olduklarının altını çizen Adanur, “Ülkenin bu sıkıntılı döneminde, bu zor sürecinde buraya gelmeleri, ülkenin barışı, huzuru için çok önemli bir adım. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu ülke hepimizin. Evet de çıksa, hayır da çıksa bu ülkede kardeşçe yaşamak zorundayız. Başka bir ülkemiz, gideceğimiz başka bir vatanımız yok” dedi.
Genel Başkan Canpolat ve beraberindekiler, İstasyon Caddesi üzerinde faaliyet yürüten esnafı ziyaret ettikten sonra Erzurum’a hareket etti.

Bunları da sevebilirsiniz