Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat Akit Tv’de Gündemi Değerlendirdi

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat Akit Tv’de yayınlanan ”Yeni Türkiye” programının konuğu oldu.

Canpolat, canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulundu.

MERAL AKŞENER VE FETÖ İLİŞKİSİ

Kadir Canpolat, Meral Akşener’in Fetö ilişkisinden bahsetti. Akşener’in 15 Temmuz’dan sonra Cumhurbaşkanı olacağım dediğini aktararak, ”Elimizde önemli deliller var. Biz, bir vatandaş olarak bu delilleri sayın savcımızla paylaşarak şikayette bulunduk. 24 Haziran’dan sonra inşallah gereken yapılacak. Fetö’nün siyasi ayağı da yargılanacak dedi.

Adil Öksüz’ün ailesinin ABD’de görüntülenmesine ilişkin de konuşan Canpolat, ”Neden Sayın Cumhurbaşkanımızın ailesi ya da benim ailem orada değil de, Öksüz’ün ailesi orada. Çünkü onlar bu ABD tarafından, CIA ajanları tarafından yönlendiriliyor” dedi.

KANDİL OPERASYONUNUN KARŞISINDA KİMLER VAR

Kadir Canpolat, CHP’nin ”Kandil Operasyonu’na gerek yok” diyerek Kandil Operasyonu’nu eleştirdiğini belirtti ve Kandil Operasyonu sonrası terörün sıfır noktasına geleceğini belirtti.
”Şu anda zaten terör sıfır noktasına kadar indi. Kandil operasyonu sonunda bu terör iyice bitecek. CHP’nin Kandil operasyonunu istememesi normal. Onlar Demirtaş’a da özgürlük diyor. Soruyorum terör eylemleri suçlarla sabit olan ve sağlam delillerle tutuklanan Demirtaş’ın teröristbaşı Apo’dan ne farkı var. Bu adam için Cumhurbaşkanı adayı tutuklu olmamalı demek yerine, terör suçlusu birisi nasıl aday olabilir diye sorgulamak gerekir. Demirtaş aday yapılarak, Cumhur İttifakı zayıflatılmak, yıpratılmak isteniyor. Terör suçlusu aday yapılıyor algısı ile devletimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza laf edilmek isteniyor” dedi.

Osmanlı Ocakları’nın Türkiye’nin dört bir yanında Cumhur İttifakı’na destek etkinlikleri düzenlediği aktaran Canpolat, bu etkinliklere halkın çok büyük ilgi gösterdiğini belirtti.
”Sadece Ak Parti’yi değil, MHP’yi, BBP’yi de savunuyoruz. Sadece Erdoğan’a değil bu milletin bekaası için uğraşan Devlet Bahçeli’ye de Binali Yıldırım’a da Mustafa Destici’ye de laf ettirmeyiz. Bizler Cumhur İttifakı mitingi yaparak, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak, devletimizin bekaası için uğraşıyoruz. Biz, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Hiç bağış kabul etmeden, devlet desteği almadan ayakta duruyoruz, Türkiye’de ABD ve İncirlik Üssü’nü siyah çelenk bırakarak protesto eden ilk ve tek STK’yız” dedi.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARININ VAATLERİ

Cumhurbaşkanı adaylarının vaatlerine de değinen Canpolat, ”Milletimiz, millet parklarını ve millet kıraathanelerini heyecanla bekliyor. Erdoğan, hep yeni projeler üretirken diğerleri sadece yıkmaktan bahsediyor. TRT’yi satacaklarını, TİKA’yı satacaklarını, Kanal İstanbul’u durduracaklarını söylüyorlar. Kanal İstanbul’u durduracağına daha iyi bir projen var mı sen onu söyle. Yapım ittifakı yıkım ittifakı ile karşı karşıya. CHP’ye, İYİ Parti’ye, Saadet’e Yıkım İttifakı diyorlar, biri de itiraz etmiyor, dava açmıyor onlar da yıkım ittifakı olduklarını kabul ediyor” ifadelerini kullanırken Meral Akşener’e oy verecek ülkücülerin Alpaslan Türkeş’e, Temel Karamollaoğlu’na oy verecek milli görüşçülerin milli görüşe ve Erbakan’a ihanet edeceklerini belirterek, CHPli vatandaşlara da çağrıda bulunarak ”Ata’mızın kemiklerini sızlatmayın” dedi.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNE DOĞRU

Bayram seyran dinlemeyip, kalan 9 günde yoğun bir şekilde seçim çalışmalarına devam edeceklerini belirten Canpolat, ”Biz Fethiye’de Cumhur İttifakı’na destek için iftar yemeği verdik. Oranın MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçen belediye başkanı bize izin vermedi. Önümüzü kesmeye çalıştı. Hiçbir bahane sunmadan, meydanda iftar yaptırtmadı. Daha şimdiden böyle yapanların başa geçtiklerinde neler yapacakları malum. Çok zor da Akşener Cumhurbaşkanı olursa bizlere neler neler yapar bir düşünün” dedi.

CHPLİLERDEN CUMHUR İTTİFAKI’NA DESTEK

Cumhur İttifakı’na destek mitingleri sırasında, Muğla Marmaris’te gerçekleşen etkinlikte 180 kadar CHP’linin Cumhur İttifakı’na destek verdiğini kaydeden Canpolat, ”İsimlerini paylaşmak istemiyorum. Muğla Marmaris gibi, Fethiye gibi kıyı yerlerde, CHP’nin çok oy aldığı yerlerde üst düzey yönetici bu insanlar. CHP’nin HDP’ye yakın olan, siyasi çalışmalarının kötü olmasından kaynaklı bir sıkılma, bir bıkkınlık durumu olmuş. Gerçekleri gördüler ve Ak Parti’ye değil bakın Cumhur İttifakı’na destek verdiler, ben de bu yüzden Ak Parti rozeti değil kendilerine Türk Bayrağı rozeti taktım, ülkemizi düşündükleri için bu CHPli kardeşlerime teşekkür ederim” dedi.

24 HAZİRAN’DAN SONRA NELER DEĞİŞECEK

24 Haziran seçimlerinden sonra ülkede nelerin değişeceğini de anlatan Canpolat, Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yani başkanlık sistemine tam manasıyla hazır olduğunu ve güçlü ülkeler gibi bu sistemle yönetilmesi gerektiğini anlattı. Bu sistemle birlikte, siyasilerin yargılanmasının önü açılacak. Fetö’nün siyasi ayağı yargılanacak. Fetö konusunda ciddi mağduriyetler var ve gerçekten kripto olan ama dokunulmayan siyasi ayaklar var. İşte bunlar bu sistemle yargılanacak. Terör bitme noktasına gelecek, sadece Fetullahçı terör değil tüm terör örgütleri bu sistemle bitecek. Türkiye’nin üzerinde oyunlar oynamaya kalkan dış güçlerin oyunları kendine dönecek” dedi.
Erdoğan’ın devletin istikbali için devam etmesi gerektiğini söyleyen Canpolat, oy vermeye gidecek seçmene tavsiyelerde bulundu. ”Ak Partili kardeşlerime birşey demeyeceğim ama kendine ülkücü diyenlerin MHP’ye ve Cumhur İttifakı’na, milli görüş diyenlerin Saadet’e değil Cumhur İttifakı’na, Atatürk’ün yolundan giden CHPlilerin kurtarılmış ülkeyi yaşatma mücadelesi içinde olan Erdoğan’a, Kürtlerin ise HDP’ye değil Cumhur İttifakı’na oy vermelerini istedi.

Canpolat, Kılıçdaroğlu’nu da eleştirerek ”Bu ülkede namustan, şereften bahsedecek son insan. Baykal’ın kaset kumpası ile koltuğa oturan, onlarca seçim kaybeden, CHP’ye oy veren seçmenine resmen hakaret edip CHP’den seçilmiş vekillerini İYİ Parti’ye gönderen sen istifa ettin mi Sayın Kılıçdaroğlu” dedi.

Program yaklaşık bir saat sürdü.

Bunları da sevebilirsiniz