Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Canpolat Akit Tv’de Gündemi Değerlendirdi

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat Akit Tv’de yayınlanan Mehmet Özmen’in sunduğu programın konuğu oldu.

Canpolat, canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulundu.

CANPOLAT’TAN 24 HAZİRAN DEĞERLENDİRMESİ

24 Haziran seçimlerini değerlendiren Kadir Canpolat, ”24 Haziran seçimlerinde Osmanlı Ocakları olarak Cumhur İttifakı’na destek verdiklerini, Cumhur İttifakı için çalıştıklarını ve Erdoğan’ın Başkan olması nedeniyle mutlu olduklarını dile getirdi.

Canpolat, HDP’nin meclise girmesine engel olunamaması nedeniyle ise eleştiride bulundu. Canpolat, özellikle Doğu ve Güneydoğu’da seçim çalışması yaptıklarını ve bu çalışmalarda HDP’nin PKK’nın siyasi uzantısı olduğunu millete anlattıklarını belirtirken, ”Keşke bizim çalıştığımız kadar diğer STKlar da diğer siyasi parti teşkilatları da çalışsaydı da HDP baraj altı kalsaydı dedi.

AK PARTİ’YE SANDIKTA NASIL MESAJ VERİLDİ

Ak Parti’nin yaşadığı oy kaybına da değinen Canpolat, Erdoğan’ın oyu artmış iken Ak Parti’nin oyunda ciddi oranda azalma var. Ben bunu nasıl olsa Erdoğan kazanır, nasıl olsa arkamızda Erdoğan var diyerek teşkilatların çalışmamasına bağlıyorum. Gittiğim bazı yerlerde, Ak Parti teşkilatlarının broşürlerinin çöplerde olduğunu ben gördüm. Bu teşkilatların suçudur. Bu teşkilatlar seçim bütçesi alıyor, seçim otobüsü kiralıyor ama çalışmıyorlar. Partinin hala Davutoğlu döneminden kalma yanlışları var. Sayın Davutoğlu STK’lara özellikle bize karşı çok sert davrandı ve insanlar hala Davutoğlu’nun bize neden öyle davrandığını sorguluyor.

Bizim çalıştığımız kadar çalışmadı Ak Parti teşkilatları. Biz Türkiye’nin her yerine gittik, iftar programları, Cumhur İttifakı’na destek mitingleri düzenledik. Hatta gündem oldu bizim sayemizde bir grup CHPli Cumhur İttifakı’na destek sözü verdiler kendilerine rozetlerini ben taktım. Bugün baktığınızda Muharrem İnce %30 oy almış, CHP %22 alabilmiş. MHP’nin vekil sayısı düşmüş, HDP meclise girmiş. İYİ Parti zaten %15 alacağız şunu yapacağız vs. derken büyük bir balon olduğunu göstermiş ancak %10 zar zor alabilmiş. Bu seçimin kaybedeni siyasi partiler olurken kazananı ise Erdoğan olmuştur.

ANKARA’DA TARİHİ GÜN

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski TBMM Binası’nda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1. Toplantısı Açılış Töreni’ndeki sözleri ve Bakanlar Kurulu Toplantısı üzerine de konuşan Canpolat, ”Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle Türkiye 1299/1923’deki Fabrika Ayarlarına Dönmüştür. Türkiye’nin Atatürk’ü kaybetmesinin ardından 1938 yılında CHP önderliğinde başlayan zulmü son bulmuştur. Türkiye’yi kuran Atatürk’ün Cumhuriyetini, Atatürk düşmanı dedikleri Erdoğan işgalden kurtarmıştır. Başkanımız Erdoğan’ın 1. Mecliste yaptığı Açıklamalar Meselenin Bu Yönde Olduğunu Göstermiştir. Erdoğan’ın Davası Milletimizin davasıdır. 15 Temmuz akşamı da Sayın Erdoğan bunu göstermiştir.

ADNAN OKTAR SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON

Adnan Oktar’a yapılan operasyona ilişkin konuşan Canpolat, ”Adnan Oktar, FETÖ, PKK bunlar hep Türkiye’yi yıkmak için birileri tarafından kurulmuş maşalardır. Bunlar Türkiye’yi bitirmek için oluşturulmuş işgalci gruplardır. Adnan Oktar’ın evinde silahlar çıkıyor, diyor ki kendimi korumak için bu silahlar. Kimden koruyorsun sen kendini kardeşim. Ben, Hakkari’ye Şırnak’a gittim tek başıma, silahım falan da yok. Kim bilir ne için kullanılacaktı o silahlar.
Bu Adnan Oktar denen kişi bana 4 defa tazminat davası açtı 4 seferde de kaybetti. Başkanlık sistemi jet hızıyla meyvelerini vermeye başladı. Devletimiz Adnan Oktar ile başlayarak bu şer odaklarıyla kararlılıkla ve ivedilikle mücadele ediyor. Bakın görüyorsunuz FETÖ ile mücadele de sorunsuz devam ediyor. Bugün Ankara’da operasyonlar oldu. 72 tane terörist paketlendi. MİT çalışıyor, MİT tırları davasındaki hain albayı gözaltına aldılar. İşte başkanlık sistemi meyvelerini veriyor.

ADNAN OKTAR’A PES DEDİRTEN DESTEK

Adnan Oktar’a özellikle sosyal medyada destek verildiğini belirten Canpolat, ”Fetullah Gülen’e hoca deyip destek veriyorlardı. Adnan Oktar’a da hoca diyorlar. Bu adamlar bizim Peygamber Efendimiz’e olan sevgimizi, dinimize olan sevgimizi, bu güzel Kuran’ımıza olan sevgimizi kullanmaya kalkıyor. Fetö’nün Fuat Avni gibi uzantıları vardı. Bu Adnan Oktar’ın da böyle bağlantıları var. Devletimizin tez zamanda bunları da tespit edip alması gerekiyor. Fuat Avni hesabının da kim tarafından yönetildiğinin bulunup paketlenmesi gerekiyor. Fuat Avni gibi ya da Adnan Oktar gibi kişiler, bizler gibi vatan sevdalılarına cephe alıp, bizlere mesnetsiz iftiralar ile saldırıyorlar. Söylemiştim 4 kez dava açtı bana Oktar, kaybetti hepsini. Fuat Avni de benim mitçi olduğumla ilgili falan iftiralar atmıştı. Ben Oktar ya da Fetö tarafından kandırılan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Kardeşlerim, bunlara prim vermeyin. Siz dininizi yaşayın.

OSMANLI OCAKLARI’NIN ÇALIŞMALARI

Osmanlı Ocakları hiçbir maddi destek almadan tamamen bağışlarla, bu millet için çalışmalar yapıyor. Cumhur İttifakı’na destek mitingleri ile 24 Haziran seçimlerinde de çalıştı. Bizim bu çalışmalarımızı İYİ Parti gibi saldırgan partiler engellemeye kalktı. Fethiye’de İYİ Partili belediye başkanı bizi halk ile buluşturmadı. Çünkü, bizim söyleyeceğimiz şeyler onun hoşuna gitmeyecekti. Osmanlı Ocakları bu ülkede FETÖ ile mücadele ateşini yakan ilk STK’dır. Biz, Zaman gazetesi önüne, Samanyolu TV önüne gidip çelenk bıraktık, orada eylemler yaptık. Biz bunları yaparken Ak Parti içinde bile bizi eleştirenler vardı, yanımızda hiçbir parti yoktu. 15 Temmuz akşamı da sokaklara çıktık, darbeye direndik. Vatana sahip çıktık, çünkü bizim kuruluş amacımız zaten bu. Biz, CHP’ye darbe yapılmaya kalkılsa CHP binası önüne giderek onlara da sahip çıkacaktık. Biz darbelere karşıyız, demokrasiden yanayız” diye konuştu.

Canpolat, katılmış olduğu programda sözlerini, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anarak ve herkesin Demokrasi Bayramı’nı kutlayarak noktaladı.

Canpolat’ın açıklamalarının tamamını izlemek için

https://webtv.akittv.com.tr/yeni-turkiye/osmanli-ocaklari-genel-baskani-kadir-canpolattan-adnan-oktar-aciklamasi-6475

Bunları da sevebilirsiniz