Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı ”Kadir Canpolat” Kimdir?

 Kadir Canpolat’ın özgeçmişi
1981 Yılında Erzurum-Horasan ilçesi Çayır düzü köyünde dünyaya geldi. İlköğrenimini Erzurum Merkez Abdurrahman şerif beygu ilkokulunda tamamladı. Orta ve lise öğrenimi, Merkez Mecidiye İmam Hatip lisesini tamamladı. Milli görüşçü kimliği yanı sıra İmam Hatip öğreniminde Ülkü Ocakları ve Alperen Ocaklarını benimsemeye başladı. Aynı zamanda milli görüş çizgisinde çeşitli faaliyetlere katıldı. Zamanın imam hatiplilere olumsuz süreci ile  Güzel Sanatlar Müzik bölümüne katsayı ve puan kırma nedenleriyle kayıt yaptırdı ve başarılı oldu. Askerliğini İstanbul Harem 1. Ordu Selimiye kışlası moral ekibinde taktir belgesiyle tamamladı. 2005 yılında hayalin deki teşkilatın ”Osmanlı Ocakları” dergisini çıkararak ülke gündemine, toplumsal olaylara müdahil oldu.  Aslen Rize – Hemşin’lidir.  Hemşin’in ilçesinde bulunan orta köyde yaşayan son Osmanlı varlığından sonra sürgün edilmiş Osmanlı paşası  paşa alinin torunu “Molla” Mevlit’in öz torunlarından olan Kadir Canpolat Ankara ilinde  Atılım Üniversitesi Hukuk bölümü tamamladı.

Osmanlı Ocaklarını Molla Mevlüt dedesinden esinlenerek, feyiz edinip Erzurum’da kurmuş, Efsane lider Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum mitinginde gördüğü ve beyan ettiği:”yeşil üçhilal bizim ecdadımızı temsil ediyor” açıklamasıyla biranda ilgi odağı haline gelen Osmanlı Ocaklarını Türkiye’nin tamamın da açmış ve  dünya genelinde büyük bir yapı haline getirmiştir. Teşkilat o kadar büyümüş ve doğru bir iş yaptığı anlaşılmıştırki osmanlı ocakları adında taklit dernekler kurularak taklit edilmek istenmiştir. Yani taklit iltifata tabidir..
Araştırmacı yönüyle dikkat çeken Canpolat, 15 Temmuz gecesini anlatan sözlü müzikli eserini seslendirmiştir.  “Zincire vurulmuş altı asırlık yiğit” ”Osmanlı Ocakları” adlı kitabın yazarıdır. Gerçek tarih üzerinde yeni çalışmaları devam etmektedir. Astronomi düşkünlüğü yanı sıra spora ilgisi vardır.  iyi derecede paraşütle atlama gibi masa tenisi, kayak, boks, voleybol, basketbol, futbol,ok yanı sıra çok iyi derecede yarış araçları kullana bilmektedir. Siyasi çevresi ile sürekli dikkat çeken dostlukları başta Ak parti olmak üzere MHP ve CHP de ciddi ilişkileri bulunmaktadır. Farklı etnik kimliklere karşı saygılı bir duruşu yanı sıra  Kürt-Türk, Alevi-Sünni gibi ayırıcı değil, birleştirici ve bu büyük birliğin savunucusu olarak her projeye katkı sağlamaktadır. Tasavvufa karşı bitmeyen bir araştırma çalışmaları yanı sıra tarihte şems ve Mevlana gibi, Yunus Emre’nin yaşam tarzını benimsemektedir.  Alkol veya tütün ürünlerine şiddetle karşı ve asrın vebası olan bağımlılılara karşı yine her türlü projelere destek vermektedir. Siyasi idolü  Sn Recep Tayyip Erdoğan’dır. ”HZ Fatih’te, Atatürk’te Erdoğan’da bizimdir” diyerek bu tür taştışmalara son vermeyi ve ülkemizin değerlerine sahip çıkmayı uygun görmüş ve tavsiye etmiştir. Osmanlı tarihinde prof. Dr Ahmet Akgündüz’ün eğitimini tercih etmiştir. Türk halk müziği dinleyicisi ve Arguvan havalarına karşı kulağı dolgudur.   Yabancı dilleri Arapça, İngilizce ve Rusça’dır. Osmanlı Ocakları Kadın kolları Genel başkanı Ebru Canpolat ile Evli ve 4 çocuk babasıdır.
iletişim; kadircanpolat@osmanliocaklari.org.tr

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir CANPOLAT
Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir CANPOLAT

Bunları da sevebilirsiniz