Osmanlı Ocakları Yönetim kurulu Başkanı ve Genel Başkanları.

 Kadir Canpolat’ın özgeçmişi
1980 Yılında Erzurum-Horasan ilçesi Çayır düzü köyünde dünyaya geldi. İlköğrenimini Erzurum Merkez Abdurrahman şerif beygu ilkokulunda tamamladı. Orta ve lise öğrenimi Merkez Mecidiye İmam Hatip lisesini tamamladı. Milli görüşçü kimliği yanı sıra İmam Hatip öğreniminde Ülkü Ocakları ve Alperen Ocaklarını benimsemeye başladı. Aynı zamanda milli görüş çizgisinde çeşitli faaliyetlere katıldı. 

Zamanın imam hatiplilere olumsuz süreci Üniversitede Güzel Sanatlar Müzik bölümüne katsayı ve puan kırma nedenleriyle kayıt yaptırdı ve başarılı oldu. Askerliğini İstanbul Harem 1. Ordu Selimiye kışlası moral ekibinde taktir belgesiyle tamamladı. 2005 yılında hayalin de ki teşkilatın Osmanlı Ocakları dergisini çıkararak ülke gündemine, toplumsal olaylara müdahil oldu. Aslen Rize – Hemşin’lidir.  Hemşin’in ilçesinde bulunan orta köyde yaşayan son Osmanlı varlığından sonra sürgün edilmiş Osmanlı paşası  paşa alinin torunu “Molla” Mevlit’in öz torunlarından olan Kadir Canpolat Ankara ilinde  Atılım Üniversitesi Hukuk bölümü tamamladı.

Osmanlı Ocaklarını Molla Mevlüt dedesinden esinlenerek, feyiz edinip Erzurum’da kurmuş, Efsane lider Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum mitinginde gördüğü ve beyan ettiği:”yeşil üçhilal bizim ecdadımızı temsil ediyor” açıklamasıyla biranda ilgi odağı haline gelen Osmanlı Ocaklarını Türkiye’nin tamamın da açmış ve  dünya genelinde büyük bir yapı haline getirmiştir. Şair ve araştırmacı yönüyle dikkat çeken Canpolat beste ve güfte eserleri yapabilmekte üfleme enstrümanlarını çalabilmektedir. “Zincire vurulmuş altı asırlık yiğit” adlı kitabın yazarıdır. Bu anlamda yeni çalışmaları devam etmektedir. Astronomi düşkünlüğü yanı sıra iyi derecede paraşütle atlama gibi masa tenisi, kayak, boks, voleybol, basketbol, futbol,ok yanı sıra çok iyi derecede yarış araçları kullana bilmektedir. Siyasi çevresi ile sürekli dikkat çeken dostlukları başta Ak parti olmak üzere MHP ve CHP de ciddi ilişkileri bulunmaktadır. Farklı etnik kimliklere karşı saygılı bir duruşu yanı sıra  Alevi vatandaşlarımızla samimi ve içten diyalogları vardır. Bu anlamda Alevi derneklerini özde benimseyen Canpolat barışa,  kardeşliğe kısaca insani değerlere önem veren her kuruma destek vermektedir. Tasavvufa karşı bitmeyen bir araştırma çalışmaları yanı sıra tarihte şems ve Mevlana gibi Yunus Emre’nin yaşam tarzını benimsemektedir.  Alkol veya tütün ürünlerine şiddetle ciddi çalışma ve karşı bir duruşu vardır. Siyasi idolü  Sn Recep Tayyip Erdoğan’dır. Osmanlı tarihinde prof. Dr Ahmet Akgündüz’ün eğitimini tercih etmiştir. Türk halk müziği dinleyicisi ve Arguvan havalarına karşı kulağı dolgudur.  Aşık Veysel ve Neşet Ertaş dinleyici sidir. Yabancı dilleri Arapça, İngilizce ve Rusça’dır. Osmanlı Ocakları Kadın kolları Genel başkanı Ebru Canpolat ile Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bunları da sevebilirsiniz