Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Başkanı Değişti

Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kemal Eren, Osmanlı Ocakları Genel Merkez Danışmanlığı görevine atandı.

Eren’den boşalan gençlik kolları başkanı görevine ise, Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat tarafından Fazlı Bal atandı.

Osmanlı Ocakları Genel Merkezi’nde gerçekleşen atamaya, Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat ve yeni gençlik kolları başkanı Fazlı Bal katıldı.

Canpolat’tan görev belgesini takdim alan Bal, yaptığı açıklamada gençliğe ve geleceğe vurgu yaparak şunları söyledi : ”Osmanlı Ocakları olarak bir dergi olarak kurulup STK’ya dönüştüğümüz bu yolda Osmanlı medeniyetini, Osmanlı fikir ve muhtevasını şiyar edinerek, bu fikri gençlere tüm toplumumuza yaymak boynumuzun borcu. Bugünden tezi yok çalışmalarımıza başlıyoruz, Osmanlıca’nın zorunlu ders olarak okutulması için, Osmanlı’nın kurulmasında emeği olan Ertuğrul Gazi’den bir Osmanlı paşası olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Osmanlı’nın devamı olan Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kadar, gelmiş geçmiş, Osmanlı medeniyetine katkı sağlamış, 600 yıl dünyaya hükmetmiş, hoşgörü anlayışı ile başka ülkelere rol model olmuş tüm liderlerimizi tanıtmak, anlamak, yaşamak ve yaşatmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Osmanlı Ocakları yalnızca bir STK değildir, Osmanlı medeniyetinin devamıdır, Erdoğan’ın kefenli askerleridir, Cumhuriyetin ete kemiğe bürünmüş halidir. Genel başkanımız Kadir Canpolat’a beni bu göreve layık gördüğü için teşekkürü bir borç bilirim”

Bunları da sevebilirsiniz