Osmanlı Ocakları, Dolara Tepki Koyan İlk STK’dır

Osmanlı Ocakları ‘Vatanını değil, dövizini bozdur’ kampanyasını 2016’da Başlatan ilk Stk’dır.

Osmanlı Ocakları 7 Aralık 2016’da döviz bozdurma kampanyası başlatmış, konu İhlas Haber Ajansı tarafından haber yapılmıştı.

İşte o haber : ”Osmanlı Ocakları ‘Vatanını değil, dövizini bozdur’ kampanyası başlattıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dövizini bozdur’ çağrısı üzerine Osmanlı Ocaklarınca, “Vatanını değil, dövizini bozdur” kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Erzurum’da bir basın açıklaması yaptı. Fil Geçti köprüsünde yapılan basın açıklamasında Kadir Canpolat, “Devletimizi yöneten devlet adamlarımızın bu tür çağrılarına kulak vermek her şuurlu vatandaşımızın asli görevidir. Ülkemizin gelişmesini istemeyen kuvvetler 15 Temmuzda silahla yapamadıklarını şimdi ekonomik anlamda yapmaya çalışıyorlar. Kimse bu tür oyunlarla bu ülkeye zarar vereceğini düşünmemelidir” dedi.

“Vatanını değil, dövizini bozdur”
Vatanın bölünmez bütünlüğünü isteyen herkesin vatanını değil, dövizini bozdur kampanyasına destek vermesi gerektiğini ifade eden Canpolat, “Biz biliyoruz ki halkımız, ülkemize ekonomik baskı yapmaya çalışan herkese dövizini bozdurarak karşılık veriyor ve vermeye devam edecek. Yastık altındaki dövizimizi TL’ye dönüştürerek, Türk lirasına destek olan duyarlı kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Devletinin ve milletinin yanında duran bayrağını seven, vatanın bölünmez bütünlüğünü isteyen herkes “vatanını değil; dövizini bozdur’’ kampanyasına destek vermelidir” diye konuştu.

“15 Temmuzda demokrasiye sahip çıkan milletimiz, şimdi de ekonomisine sahip çıkıyor!”

15 Temmuzda demokrasiye sahip çıkan milletin şimdide parasına sahip çıktığını söyleyen Kadir Canpolat, “15 Temmuzda topun, tüfeğin önünde durarak demokrasiye sahip çıkan bu aziz milletimiz, şimdi de doların ve Euro’nun karşısında dimdik durarak ekonomisine sahip çıkıyor. Milletimiz büyüklüğünü her zorluklarda gösterdiği gibi bugün ekonomi saldırısında da göstermektedir” şeklinde konuştu.”

Bunları da sevebilirsiniz