Osmanlı Ocakları Diyarbakır annelerinin evlat nöbetine destek ziyareti gerçekleştirecek

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önünde başlattığı evlat nöbeti sürüyor.

Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma umuduyla HDP İl Başkanlığı binası önünde 3 Eylül’de başlattıkları oturma eylemini sürdüren Diyarbakır annelerine, Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat ziyaret Gerçekleştirecek.

Canpolat, 11.12.2019 tarihinde Diyarbakır’a gidecek saat 13.00’de, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutarak il başkanlığının önünde oturma eylemi yapan”Diyarbakır anneleri”ni ziyaret edecek.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Diyarbakır İl Başkanı, Türkiye geneli tüm teşkilat başkanları, Osmanlı Ocakları üyelerinden oluşan heyet, Diyarbakır’da evlatları için HDP İl Başkanlığı binası önünde nöbet tutan annelere ziyaret gerçekleştirecek.

Canpolat, Bizde bir sivil toplum kuruluşu olarak bu duruma sessiz kalmayacağız her zaman takipçisi olduk, takipçisi olmaya devam edeceğiz. Nerede bir sıkıntı, mazlum varsa onların yanında zulmün karşısında olacağız, Diyarbakır annelerinin, HDP il binası önünde başlattığı evlat nöbetine Osmanlı Ocakları olarak desteğe gideceğiz. Ziyareti, annelerin yanlarında olduklarını göstermek için gerçekleştireceklerini ve Başta Öncü Gençlik olmak üzere çeşitli STK’ların destek vermelerini bekliyoruz dedi.

#diyarbakıranneleri #osmanlıocakları

Bunları da sevebilirsiniz