Osmanlı Ocakları Çorlu İlçe Başkanı’ndan Açıklama

Bazılarımızın dilinde,sosyal medyada, 15 yıldır işte böyle destek verdik şöyle oy verdik ama artık İsrail’e daha fazla seyirci kalmasın kalırsa ben boş atarım yok şöyle yaparım ….diye başlayan serzenişler var. Tabii ki faturayı Erdoğan’a kesiyorlar. Önce şunu bilelim Erdoğan, bu millete 15 yıldır özgüvenini tekrar kazandırmaya çalışıyor.
15 yıl öncesi nasıldı memleket, şimdi nasıl. En küçük bir yanlışımız bizim o kazanımlarımızı da götürebilir.Ne işimiz var Somali’de diye bas bas feryat edenlere rağmen Somali adımları kaç yılında başlatıldı şimdi hangi noktada? Katar’da niye üs kurduk. Nil Nehri’nin ortasındaki ada için anlaşma niye yapıldı. Hiç araştırdınız mı?Yerli silah milli silah ısrarı niye iyice anlaşıldı mı ? Demir ipek yolu niçin yapılıyor hiç araştırdınız mı ? 3. Havaalanı, niçin önemli ve bu İpekyolu projesinde rolü ne. Bu projeler birleştiğinde göreceğiz Türkiye’mizin gücünü. Demek ki devlet aklı Erdoğan mimarlığında daha 15 yıl öncesinden bugünlere ve yarınlara yönelik öngörüler tespitler ışığında ve tarihten dersler çıkararak hazırlık yapmakta. Öfkeyle kalkan zararla oturur sözünü unutmayalım.Elimizde son kale kalmış ,tedbir elden bırakılır mı ?
Görüldüğü gibi diplomasi de işletiliyor.Adımlar da atılıyor.Hafta içinde toplantı yapılacak İslam dünyası ile ve bazı kararlar alınıp dünyaya ilan edilerek uygulamaya konulacak, durum onu gösteriyor.
Şimdi bir de kendimize soralım.15 yıldır bu çabalar ve hızla devam eden hazırlıklar olurken biz ne yaptık.Oy istedi oy verdik başka…Büyük toplumsal değişime katkı sunduk mu.Birileri fısıltı gazetesini çalıştırırken buna karşılık doğruları anlattık mı çevremizde.Kaçımız gelişmeleri haber boyutuyla bırakmayıp araştırdı ve aktardı.Şer güçlere sosyal medyada bilerek ya da farkında olmadan destek verenlerimiz var mı.Peki medya ortamında, Erdoğan’a destek twitlerine katılım yapıyor muyuz.Kaçımız bu 15 yılın getirdiklerini şahsi menfaatleri doğrultusunda ganimete çevirme derdinde kimler ? Kimler? 17/25 Aralık’ta bir anda fetö etrafında yer alanlar kimler? Gezi ihanetinde bir vatandaş düşünün 200 TL veriyorlarmış diyerek 2 saatlik yolculuk yapacak ve orada devletinin ayağına gönüllü kurşun sıkacak para için. Bunları yaşadık gördük. İyi de bu tezgahın iç yüzünü biz de anlattık mi çevremizde. Anlattık mı Ukrayna’da da aynısının sahneye konduğunu.Peki 15 Temmuz akşamı nerdeydik. Sonraki günlerde sırtında boyunca bayrak ile gezmeleri geçin.O aķşam Erdoğan’ın çağrısına uyduk mu? Şimdi 15 Temmuz deyince suratını buruşturanlar varsa yeterince anlatamamışız demektir. Öyleyse Erdoğan’ı tam anlayamamışız onun yanında yer almamışız. Ama algı operasyonları rüzgarında kalıp faturayı ona kesmekten dem vuruyoruz. Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır.
Bir araya gelmelerine ihtimal verilmeyen abidik gubudikler de dahil bunların dümenine takılanlar da dahil peşlerine takılanlar da dahil hepsi bir olmuşlar dertleri Erdoğan’ı devirmek.Sorsanız sonra diye cevapları şu olacaktır bir proje dahi ortaya koyamayanların ”onu da o zaman düşünürüz” .Abdulhamid’i tahttan indirdiklerinde ne yapmışlardı biliyoruz.Daha yeni,Çatı aday maceralarını hatırlayın.Hal böyle iken birileri de kalkmış ben Erdoğan’a oy verdim ama artık…..
İç te bunlar dış ta efendileri..aynı cephe.
İşte bu yuzden diyoruz Abdülhamid’i anlamak Erdoğan’ı anlamaktır.
24 Haziran’a sayılı günler kala böyle, ama diye şart cümlesi kuranlar hangi taraftalar.Yazıyorsak net olalım net yazalım.Şimdi yerme değil destek olma zamanı. Bu kutlu yolda bir olma iri olma diri olma dik olma durumundayız. 2023’e DEVAM Türkiye’m.
Hayırlı Ramazanlar.
İsmail ÖZDEN Osmanlı Ocakları Çorlu İlçe Başkanı

Bunları da sevebilirsiniz