Osmanlı Ocakları Afrin Operasyonu’na Destek İçin Yürüyüş Düzenledi

Gerçekleştirdiği çalışmalarda milli duruşu ile gündemde olan Osmanlı Ocakları Türkiye ve Türkiye dışında da mevcut çalışmalarını sürdürmektedir. Ülke aleyhine olan her şeye anında tepki veren Osmanlı Ocakları teşkilatları giderek büyümekte ve Türk milletine olan bağlılık ve özverisini her platformda göstermekte, bu anlamda yapılan faaliyetlerde halkın ilgisini çekmektedir.

Ecdadımızdan aldığımız o büyük mirası, medeniyetimizi daha ileri taşıma amacıyla kurulmuş olan, Dünyaya örnek olmuş, Müslümanlara umut olmuş yönetimdeki adalet anlayışımızı, Sultan Alpaslan’dan, İstanbul’u Fetheden Sultan Fatih’e, Cumhuriyetimizi Kuran Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten, Milletin Adamı Recep Tayyip Erdoğan’a uzanan kültür köprüsünün devamını getirmek için , öncelikle Türk Örf, adet ve geleneklerinin yaşaması ve yaşatılması için çalışmalarını sürdüren Osmanlı Ocakları, bugün Erzurum’da binlerce vatandaşımızın katılımı ile bir yürüyüş düzenledi.

Osmanlı Ocakları Erzurum İlçe Başkanlığının düzenlediği bu yürüyüşe Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat’da katıldı. Basın açıklaması yapan ve gazetecilerin sorularına yanıtlayan Canpolat ülkemizin son durumu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Canpolat gazetecilere yaptığı açıklamada; “Bugün bu davanın siyasi bir dava olmadığını bugün bu davanın milli birliğimizi ve beraberliğimizi ilgilendirdiğini tüm halkımızın dikkatine sunuyoruz Afrine ordumuzun yapmış olduğu operasyonu sonuna kadar destekliyoruz. Osmanlı Ocakları teşkilatları olarak gönüllü bir şekilde her an her saniye her salise gece gündüz demeden ordumuzun yanında olduğunu herkesin bilmesini isteriz bu mesele milli birlik ve beraberlik meselesidir bugün siyasi partileri bir kenara koymak ideolojilerini fikirlerini düşüncelerini olduğu gibi bir kenara bırakıp tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi milli birliğimizi beraberliğimizi pekiştirecek bir şekilde onurlu bir şekilde vatanımızı milletimizi ulusumuzu Türk milletini ay yıldızlı al bayrağıma hep beraber sahip çıktığımızı göstermemiz gerekmektedir ülkemizin ve dünyanın her yerinden ordumuza karşı yapılan moral yürüyüşleri açıklamaları yanı sıra Erzurum’un soğuk hava şartlarına rağmen burada’da gördük ki buradaki vatandaşında Afrin’deki olaylara sessiz ve kayıtsız kalmadığı görülmüştür Afrin de Mehmetçiğimize Allah’tan zafer diliyoruz.”

Bunları da sevebilirsiniz