Osmanlı Ocakları Adana’da

Osmanlı Ocakları Adana’nın Karaisalı ilçesinde Osmanlı’da Hoşgörü konulu konferans düzenledi

Konferansa, Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, Osmanlı Ocakları Genel Merkez Yöneticileri, Osmanlı Ocakları Teşkilatları, Emekli Müftü Prof. Dr. Yazar Ragıp Güzel, Karaisalı Kaymakam Vekili Melih Aydoğan, Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan, Eski Karaisalı Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kuşçu, Karaisalı İlçe Jandarma Komutanı Emre Yeşilyurt, Karaisalı İlçe Müftüsü İdris Karakaya, Karaisalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Karacaoğlu, Karaisalı İlçe Halk Eğitim Müdürü Abdülkadir Yeşilkuş, Ak Parti İlçe Belediye Başkan Aday Adayları ve vatandaşlar katıldı.

Konferansta, programa katılamayan Ak Parti milletvekillerinin de mesajları okudu.

Ak Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci mesajında, ”Osmanlı’da Hoşgörü konulu konferansa nazik davetiniz için teşekkür ederim. TBMM’deki mesaimden dolayı davetinize icabet edemedim. Konferansın hayırlara vesile olmasını temenni eder, konferansa katılan değerli hemşerilerime selam ve saygılarımı sunarım” dedi.

Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı da mesajında, ”TBMM çalışmaları nedeniyle aranızda bulunamıyorum. Davetiniz için teşekkür ediyor, konferansın başarılı geçmesi dileklerimle şahsınızda tüm konuklara selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Programda konuşan Emekli Müftü Yazar Prof. Dr. Ragıp Güzel, ”Bizim dinimizde kimsenin hakkına tecavüz yoktur. Bırakın insan öldürmeyi, ağaca zarar vermenin bile vebali vardır. Osmanlı Devleti’nde Osmanlı askerleri ücretsiz askerdi, gönüllüydü. Eğer bir devletin gönüllü askerleri varsa devlet-i aliyye ilelebet devam eder.” dedi.

Daha sonra konuşan Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat konuşmasında, ”Hocamızın söylediği bir şey çok dikkatimi çekti. Dedi ki Osmanlı Devleti’nde Osmanlı askerleri ücretsiz askerdi, gönüllüydü. Eğer bir devletin gönüllü askerleri varsa devlet-i aliyye ilelebet devam eder. Ne güzel bir sözdür. İşte biz de Osmanlı Ocakları olarak devleti aliyyenin gönüllü askerleriyiz. Tüm teşkilatımız bu vatanın bu milletin askeridir. Kefenli liderin kefenli askerleridir. Biz, hiçbir siyasi partiye organik bağla bağlı değiliz ancak dış güçlere karşı özellikle şu zor dönemde kefenli liderin, Erdoğan’ın askeriyiz. Hazreti Fatih’ten Atatürk’e kadar gelmiş bütün liderlerimizin izinde, Erdoğan’ın emrindeyiz. Bir ahlakla, bir vicdanla Osmanlı Ocakları’yız. Dünyanın her yerinde Osmanlı medeniyetini ayağa kaldırmaya yemin ettik. Özel dönemlerden geçiyoruz. Milletin Cumhurun ittifakı ile bir olduğunu görüyoruz ve bu bilinçle önümüzdeki seçimlerde oy kullanacağını biliyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz