OSMANLI OCAKLARINA BENZER İSİMLERDE KURULAN DERNEKLER VATANDAŞI DOLANDIRIYOR!

Polis ve Savcı’dan Sonra, Osmanlı Ocakları deyip Dolandırdılar!
Siirt’te Nejmettin Yiğit Osmanlı Ocaklarından olduğunu söyleyen E.y isimli şahıs tarafından 400 bin tl dolandırıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan şikayette 2018/61752 Nejmettin Yiğit kendisini Osmanlı Ocakları Başkanıyım diyerek dolandıran E.Y den şikayetçi oldu. Osmanlı Ocaklarından bildirilen konu ile alakalı E.y İsimli şahısın Osmanlı Ocakları ile bir ilişkisi olup olmadığını bir dilekçe ile soran Nejmettin yiğit “ bizimle ilişkisi Yok” yanıtı üzerine Genel Başkan Kadir Canpolat’tan randevü talep ettiği bildirildi.

OSMANLI OCAKLARINI TAKLİT EDEN YAPILARIN SÖZDE BAŞKANI ÇIKTI!

Genel Merkezde Kadir Canpolat ile Bir araya gelen Nejmettin Yiğit gösterdiği resimde şahsı ifşa etti;

Resimde görünen yerin Osmanlı Ocakları ile alakasının olmadığını Osmanlı Ocaklarını taklit eden Dernekler bu tür dolandırıcılık ve menfaat sağlamak amaçlı Osmanlı Ocaklarının ismini tahkir edildiğini ve halkı Osmanlı Ocakları Adını kullanan Osmanlı Ocakları 1453 isminde Osmanlı Ocakları 1299 VB isminde ve çeşitli rakam veya yazılarla taklit eden art niyetli şahısların varlığından dolayı daha önce vatandaşın uyarıldığı dile getirildi.

40 KİŞİDEN 400 BİN TL DOLANDIRDILAR
HERKES DİKKATLİ OLSUN!
Bir şehit çocuğu olan Nejmettin Yiğit Osmanlı Ocaklarını taklit ederek kurulan Osmanlı Ocakları 1453 derneğinde Sözde Ege Bölge Başkanlığı yapan E.Y isimli şahsın ‘devletin çeşitli kademelerinde boşluklar var bu boşlukları devlete yakın şehit ailelerinden alarak iş başı yaptıracağız” diyerek kişi başı 10 bin tl para toplayıp toplamda 400 bin tl vatandaşı dolandırıldığı iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığa Şilayette bulunulduğu belirtildi. Öte yandan Kadir Canpolat ise;” Osmanlı Ocaklarının saygın ismi üzerinden vatandaşı dolandırıp mağdur eden ve kurumun itibarını zedelemek isteyen E.Y isimli şahıstan ayrıca 2018/ 61718 soruşturma numaralı şikayette bulundukları belirtti. Daha önce polis ve Savcı isimlerini kullanan dolandırıcıların yeni kullanacağı isim Osmanlı Ocaklarımı olacak sorunu getirmiş oldu.
EA7A92B3-FF89-423D-90D6-0D706F120641

Bunları da sevebilirsiniz