MHP’li, Ak partili Osmanlı torunları “EVET” diyor peki ya sen?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adalet ve Kalkınma parti Genel Başkanı Binali Yıldırım yapılacak anayasa referandumu için “EVET” diyeceklerini açıklamaları üzerine bir açıklamada Osmanlı Ocakları Başkanından  geldi Kadir Canpolat; Bizde “EVET diyoruz”. Dedi.Bahçeli’nin anayasa değişikliğine neden evet diyeceğini de şu şekilde açıkladı; ”

“Neden ‘evet’ dediğimizi herkes soruyor. Türkiye’yi tekrar bir kaos, kriz, darbe çağrısına fırsat verdirmeyecek ne olabilir sorusunun cevabını aradık. MHP böyle misyonu olan bir partidir. Bazı konular vardı ki siyasetin üstünde düşünmek mecburiyetindesiniz. Devlet bekası gibi, milli güvenlik gibi.

Çok yönlü düşündüğünüzde Türk milletine, Türkiye Cumhuriyeti devletine aykırı olacak her şeyi düşünmek mecburiyetindesiniz. İhtimalleri, göz önüne alarak karşı tedbiri geliştirmek durumundasınız. Yani Türkiye gerçeği. Çözüm süreciyle ilgili gelinen noktalar var. CHP’nin çözüm süresine yüksek katkıları var. Bunları düşününce onlardan tek farklı düşünen parti MHP.”

ÜLKEYİ DÜŞÜNEN YOK.

“Uygulamaya bakınca zaten başbakanlık kararnamelerle devletin yapısını güncelleyebiliyor. Bakanları kim atıyor Başbakan. Sistemi değiştirince Cumhurbaşkanı atayacak. Başkanlık sistemi geldiğinde şöyle böyle olacak demek mazaret. Mecliste bir muhalefet milletvekili ‘ben bir yasa teklifi verdim kabul edildi’ desin amenna. Öyle bir şey yok. Öbüründe de olmayacak. Ülkeyi düşünen yok. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili olarak bir takım şeyler söyleniyor. Ben de ne söylemişsem arkasındayım. Değişen bir tane cümlem yok ama bir de Türkiye gerçeği var.”

BU BİR SAPTAMA

TBMM’de bu aşamaya gelmiş olan yapılanmadan beklenen olmaz ise erken seçim kaçınılmaz olur. Bu bir saptama. Meclis nasıl çalışacak? Ya erken seçim olacak, ya referandumda bu iş düzelecek diyoruz. Biz erken seçimi niye isteyelim? şeklinde konuştu.

Öte yandan Ak parti genel Başkanı Binali Yıldırım ise neden  “EVET” dediklerini şöyle açıkladı; PKK ‘Hayır’ diyor onun için ‘Evet’ diyoruz. FETÖ ‘Hayır’ diyor, onun için ‘Evet’ diyoruz. HDP ‘Hayır’ diyor onun için ‘Evet’ diyoruz. Hayırcılara bakın ona göre kararınızı verin” diye seslendi. Yıldırım’ın “Şimdi bu Anayasa değişikliği nedir biliyor musunuz hemşerilerim” sözleri üzerine bir vatandaş “Baldır bal” diye bağırdı. Başbakan Yıldırım da “Baldır, kaymaktır. Güzel bu da güzel bir tanım” diye cevap verdi.

‘EY KEMAL BEY UYAN’

Yıldırım, konuşmasında özetle şunları söyledi: “Ey CHP, ey Kemal Bey uyan artık. Türkiye rejimini seçti. 1923’te Cumhuriyet’i ilan ettik. Ve Cumhuriyet’i bugün daha da ileriye taşıyacak yeni anayasayı milletimizin huzuruna getiriyoruz. Her ne kadar siz, Meclis’te aslanlar gibi kürsü işgal ederek, ayak ısırarak, burun kırarak bu anayasayı engellemeye çalıştıysanız da başaramadınız. Şimdi söz milletindir. Karar sizindir. Hazır mıyız? Neden ‘Evet’ diyoruz. PKK ‘Hayır’ diyor, onun için ‘Evet’ diyoruz. FETÖ ‘Hayır’ diyor, onun için ‘Evet’ diyoruz. HDP ‘Hayır’ diyor onun için ‘Evet’ diyoruz. Hayırcılara bakın ona göre kararınızı verin. Bölücülüğe ‘Evet’ diyen, FETÖ’ye ‘Evet’ diyenlere bu millet nisanda, referandumda dersini verecek. Bölücülerden de FETÖ’cülerden de vesayetçilerden de ‘Evet’ mührünü vurarak hesabını soracaktır.”dedi.

Ve en çok merak edilen kurum Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat; “Birileri canından vazgeçti, birileri sadece oy atacak. Oy atmak milletimizin maddi ve manevi değerlerinin ya yok olduğu anlamına gelecek ya da var olduğu anlamına gelecek.” dedi.
Canpolat, Kahramanmaraş Osmanlı Ocakları Şubesini ziyaretinde, yaptığı basın açıklamasında, referandumda “evet” diyerek bu tarihi fırsata seyirci kalmayacaklarını dile getirerek, “Sandığa giderek ‘evet’ oyu kullanarak yetinmeyeceğiz. Ne yapacağız? Bir adım ötesi yanımızdaki komşularımızı, vatandaşlarımız, kardeşlerimizi devletle milletin nikahını kıyan şu referandumda evet oyu kullanıp kardeşlerimizi uyaracağız.” ifadesini kullandı.
Milletin, 15 Temmuz’da meydanları boş bırakmadıysa sandıkta da yalnız bırakmayacağını vurgulayan Canpolat, şöyle devam etti:
“Şehit olan kardeşlerimiz tankların altlarına, önüne hangi ruh ve manada, hangi samimiyetle tankların önüne çıkıp dik durdularsa şehadet şerbetini içtilerse aynı hassasiyetle biz de vefa borcumuzu öderken, aynı hassasiyetle bu referandumda ‘evet’ için çalışarak onlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirebiliriz. Birileri canından vazgeçti, birileri sadece oy atacak. Oy atmak milletimizin maddi ve manevi değerlerinin ya yok olduğu anlamına gelecek ya da var olduğu anlamına gelecek. Yiğit bin yaşar fırsat bir düşer. Ya Fatih geri gelecek ya da bu referandumla Erdoğan’ın eli güçlenecek. Fatih’in geri gelmeyeceği gibi o zaman ülkemizi idare edenler bu gün Erdoğan başta yarın güçlü bir iradeyle güçlü bir siyasi anlayışla ülkemizin istikrarını ve güvenini tesis ve temin edebilecek bir hanlık, hakanlık sistemi devam edebilmesi için Cumhurbaşkanlığı sistemi ülkemizde uygulanması gereken bir sistem bu sistemi canı gönülden arzuluyor ve referandumda ‘evet’ diyoruz.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz