Kırıkkale Osmanlı Ocaklarında Görkemli Açılış

Osmanlı Ocakları Kırıkkale İl Başkanlığı binası mehteran konseri eşliğinde hizmete açıldı.

Açılışa Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Göktaş, Ak Parti Ankara Milletvekili A.Adayı Emin Canpolat, Ankara Osmanlı Ocakları İl Başkanı Özgür Karabıyık, Osmanlı Ocakları Teşkilat Başkanı M.Alperen Altun ve Yardımcısı İbrahim Uslu, Osmanlı Ocakları İç Anadolu Bölge Başkanı Av. Ahmet Arısoy, Osmanlı Ocakları Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Levent Çiçek, Osmanlı Ocakları Kırıkkale İl Başkanı Çetin Yalvaç ocak yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Osmanlı Ocakları Kırıkkale İl Başkanı Çetin Yalvaç, açılıştaki konuşmasında” 623 yıl boyunca üç kıtaya hükmeden Osmanlı’nın dünyaya medeniyet öğretmiş, adalet sistemini getirmiş büyük bir imparatorluk olduğunu söyledi. Ortaya koyduğu örnek devlet anlayışında; din, dil ve ırk ayrımından uzak duran Osmanlı Devletinin  yüzyıllarca birçok devleti ve milleti hâkimiyeti altında tutmayı başardığını dile getirdi.”

Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanı Özgür Karabıyık konuşmasında “Millet ve devlet olarak artık özümüze dönüyoruz. Bu durum birilerini rahatsız edebilir. Osmanlı Ocakları olarak bu uğurda üzerimize düşen görevi ve üstlendiğiniz misyonumuzu en iyi şekilde yapacağımıza inanıyorum.” dedi

Son olarak kısa bir açılış konuşması yapan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat şu ifadelere yer verdi.” Osmanlı Ocakları’nın Türkiye ve Uluslar arası Platformda 64 il, 7 bölge ve 650’nin üzerindeki ilçede teşkilatlanma çalışmalarını tamamladığını, Osmanlı Ocakları, bireylerin etnik kökenine bakmaksızın herkesi kucaklayan bir teşkilattır. Bizler tüm ülkeye mal olmuş bir STK’yız. Yeryüzü Osmanlı varlığından koptuğu andan itibaren ülkemizde ve dünyada bir Osmanlı ruhunun boşluğu ortaya çıkmıştır. Bizler bu uğurda var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

Törendeki konuşmaların ardından Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’tan gelen hayırlı olsun mesajları okundu.

DSC07456 DSC07381 DSC07405 DSC07415 DSC07416 DSC07417 DSC07418 DSC07420 ???????????????????????????????

Bunları da sevebilirsiniz