Kemalpaşa Osmanlı Ocakları Federasyonu İlçe Başkanlığı Hizmete Açıldı.

Kemalpaşa Osmanlı Ocakları Federasyonu ilçe Başkanlığı hizmete açıldı.

Kemalpaşa ilçe meydanında toplanan mehter takımı ve ocak üyeleri ilçe Başkanlığının bulunduğu binanın önüne kadar mehteranla birlikte yürüyüş yaptı.

Kuran tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal marşı sonrası Osmanlı Ocakları Federasyonu İlçe Başkanı Gökan Taş’ın yaptığı açılış konuşmasını Ak parti Belediye Başkanı ve adayı Arif Uğurlu’nun yaptığı konuşmayla devam etti.

Başkan Uğurlu Osmanlı Ocakları Federasyonu Genel Başkanı Kadir Canpolat ve protokolü selamlayarak konuşmasına başladı.

Uğurlu: “Ocak açılışımıza hoş geldiniz. Bizler herne kadar bir asırlık devlet olsakta, Türkiye Cumhuriyeti devleti iğne kovuğundan çıkmamıştır. ceddimiz Selçukludan, ecdadımız Osmanlı’ya Dünya’ya 623 yıl boyunca izahat vermiş şanlı bir tarihin evlatlarıyız. Bizler daha bir asır önce 22 milyon km kare üzerinde bir ayağı Kafkasya’da bir ayağı kuzey Afrika’da bir kolu Balkanlar’da gövdesi ise Anadolu’da olan kadim bir medeniyetin çocuklarıyız. Aslını inkar eden asil zadedir, biz ecdadımız Osmanlı’nın evlatlarıyız. Ecdadımızın topraklara 1071 de ekmeğe başladığı insan ve irfan medeniyetini bir sonraki kuşaklara öğretmek üzere önce kendisi öğrenecek, kendisi tanıyacak. Geçmişini bilmeyen geleceğini bilemez. İşte bu ocaklara gelerek tarihimizi bileceğiz ve yarının dünyasında yeniden Türk milleti olarak söz sahibi olmanın gayreti içerisinde olacağız.

6 GÜN SONRA DEVLETİN BAKESI İLE ALAKALI BİR SEÇİME GİRİYORUZ

Kıymetli kardeşlerim, sizlerin siyasi görüşü ne olursa olsun, biz şunu diyoruz: şu parti bu parti değil biz vatanımıza milletimize bayrağımıza yan gözle bakan namertlere en güçlü cevabı vererek ecdadımız Osmanlı’ya layık birer evlat olduğumuzu göstereceğimize inanıyorum. Kemalpaşayı şereflendiren Genel Başkana ve protokole bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Kemalpaşa İlçe ocağımızın başta Kemalpaşamıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi

Son olarak kürsüye Osmanlı Ocakları Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat çıktı.

Canpolat’ın konuşmasında: “bugün 424. İlçe başkanlığımızı açılıyoruz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Asırlardan beri ta öteden gelen bir medeniyeti bugün buradan yeniden yaşamak ve yaşatmak için buradayız. Kim bizim değerlerimize ve medeniyeti sahip çıktıysa ve çıkıyorsa bizlerde onlara sahip çıkıyoruz. İşte bizim liderimizin göstermiş olduğu ve Cumhur ittifakının belediye başkan adayı Arif Uğurlu burada, o bizim medeniyetimize sahip çıkıyor, bizde ona sandıkta ölümüne sahip çıkacağız. Biz Başkan Erdoğan’ın reformlarıyla Osmanlı’ya ve medeniyetimize sahip çıkabiliyoruz. Kıymetli Cumhurbaşkanım sizin önderliğinizde bizler bir olabiliyoruz. Sizin istikametinizde Cumhur ittifakını var edebiliyoruz. Sizin öncülüğünüzde milletimiz bir oluyor. Bu vesile ile bugün bizi yalnız bırakmayan siz değerli kardeşlerimi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.
Fatih’te bizim Atatürk’te bizim Erdoğan’da bizimdir bizim. Ya Fatih’i geri ver, yada Erdoğan’a güç ver Allah’ım.” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz