Kars Osmanlı Ocakları Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası başladı.

Kars Osmanlı Ocakları, ilde faaliyet gösteren bazı Sivil toplum kuruluşları ile birlikte Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu.


kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk 12187704_1761139707446963_9012536398317890925_n

Osmanlı Ocakları Kars Şube Başkanı Mükremin Karaman, yardım kapmayası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,  Karslılar olarak Türkmen kardeşlerimize soğuk kış günlerinde bir çocuğun soğuktan donarak yada açlıktan ölmesini engellemek için bu kampanyayı başlattıklarını söyledi.

Karaman, kampanya kapsamında evlerimizdeki kullanılmayan giysiler, battaniyeler, ayakkabılar gibi yaşam malzemeleri, kuru bakliyat, çocuk bezi ve çocuk mamasına gibi yaşam malzemelerine ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.Yardım kampanyasının 25 Ocak 2016 tarihinde kadar devem edeceğini açıklamasında belirten Osmanlı Ocakları Kars Şube Başkanı Mükremin Karaman, “Bu kampanyayı Ocağımız ve Kars’ta faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Kampanyamız 25 Ocak tarihine kadar devam edecek ve evlerimizde kullanmadığımız giysilere, battaniyelere, ayakkabılara bunular gibi yaşam malzemelerine, kuru bakliyat, çocuk bezi ve çocuk mamasına gibi yaşam malzemelerine kardeşlerimizin ihtiyaçları var. Toplayacağımız bu yardım malzemelerini 25 Ocak’ta göndermeğe başlayacağız. Tüm Karslıların bu konuda üzerlerine düşeni yapacağından şüphe duymuyoruz. Haydi Kars şimdi birlik ve kardeşlik zamanıdır. Halkımızı Bayırbucak Türklerine desteğe bekliyoruz. Vatandaşlarımız, yardımlarını bu tarihe kadar tüm sivil toplum kuruluşlarına ve Osmanlı Ocakları İl Başkanlığına ulaştırabilirler.”dedi.

Bunları da sevebilirsiniz