Kadir Canpolat`tan Turgut Özal için anma mesajı

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefat yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Canpolat mesajında, “Vefatının yıl dönümünde 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Turgut Özal’ın, demokrasinin gelişmesi, ülkenin refahı ve kalkınmasında önemli rol oynadığını, Türkiye’nin değişim ve dönüşümüne öncülük ettiğini ifade eden Canpolat, mesajında şunları kaydetti:

Ülkemize kazandırdığı değerlerle adını siyasi tarihimizin mümtaz şahsiyetleri arasına yazdıran Turgut Özal, halkımızın sevgisini kazanmış saygın bir siyaset ve devlet adamıydı, ülke ve millet olarak kendimize güvenmemizi sağlayan bir öncü şahsiyetti.

Dünyanın gittiği istikameti çok iyi gören Turgut Özal, Türkiye’nin bu istikamet doğrultusunda gerçekleştirdiği değişimlere öncülük etmiş, demokrasimizin gelişmesi, ekonomimizin dışa açılması ve ülkemizin kalkınması sürecinde büyük hamlelere imza atmıştır. Türkiye’ye yeni ufuklar kazandıran yeniliklere imza atarken “tepeden inme hiçbir reform bir milletin ruhunu harekete geçiremez” diyerek gerçekleştirdiği siyasi ve hukuki hamlelerle ülkemizde hürriyetlerin gelişmesini, demokrasinin güçlenmesini sağlamıştır.

Ülkemizin kalkınmasına katkıları ve hizmetleriyle her zaman milletimizin gönlünde yer alacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Merhum 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı ölümünün 27. yılında rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz