Kadir Canpolat`tan “Paskalya” mesajı

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Paskalya bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Canpolat açıklamasında,”Hristiyan vatandaşlarımızı, en önemli yortularından biri olan Paskalya yortusunu tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kadir Canpolat’ın Paskalya için yayımladığı mesaj şu şekilde;

Hristiyan vatandaşlarımızı, en önemli yortularından biri olan Paskalya münasebetiyle en içten duygularımla tebrik ediyorum.

Bizler, farklılıkları zenginlik telakki eden medeniyetimizden aldığımız güç ve adalet anlayışıyla, hangi dine, kültüre ve etnik kökene mensup olurlarsa olsunlar, tüm vatandaşlarımızın kendi din, kültür ve geleneklerini özgürce yaşayabilmelerine öteden beri azami önem veriyoruz. Tüm milletimizin olduğu gibi, yüzyıllardır sevinç̧ ve kederde kader birliği yaptığımız Hristiyan vatandaşlarımızın da dinlerini serbestçe yaşayabilmeleri için devletimiz tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam etmektedir.

Anadolu topraklarında yükselen bu birlikte yaşama kültürü, geçmişte olduğu gibi bugün de barış ve kardeşliğimizin harcını oluştururken, aynı zamanda bizi aydınlık geleceğe taşıyacak en önemli gücümüz olacaktır. tüm milletimizin kendi din, kültür ve geleneklerini özgürce yaşayabilmelerine büyük önem ve değer veriyoruz.

Dayanışma gibi seçkin manevi değerleri günümüze taşıyan Paskalya ruhunun, miletimizi birbirine bağlayan kardeşlik hislerini daha da pekiştireceğine inanıyorum. Virüs nedeniyle bütün dünya zor bir dönemden geçerken, saygı ve sevgi ile birlik olmayı, kardeşçe birbirimizi desteklediğimiz, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerini bu mücadele sürecinde göstermiş olmamızdan gurur duyuyorum. İnanıyoruz ki gerekli tedbirlerin hassasiyetle uygulanmasıyla ülkemiz bu süreci en az etkiyle atlatacak ve en kısa zamanda hayat hepimiz için tekrar normal akışına dönecektir.

Paskalya yortusu vesilesiyle, Hristiyan vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Hristiyanları tebrik ediyorum.

Bunları da sevebilirsiniz