Kadir Canpolat’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na Tepki

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör örgütü propagandası yapmak ve terör örgütü liderliği görevlerini üstlenmek suçu ile içeride bulunan Selahattin Demirtaş’ı savunmasına sert tepki gösterdi.

Canpolat, ”Bir kişinin suçlu olup olmadığını belirleyecek mercii; ANA MUHALEFET PARTİSİ DEĞİL, MAHKEMELERDİR” dedi.

Canpolat sözlerini şöyle sürdürdü : ”Kemal Kılıçdaroğlu her zamanki gibi yine şaşırtmadı. Kılıçdaroğlu daha önce terör destekçileri için sözde adalet yürüyüşü gerçekleştirmişti. Bu sefer de HDPli Demirtaş içeride diye tepki gösterdi, Demirtaş’ın suçlu olduğunu düşünmediğini belirtti. Sayın Kılıçdaroğlu bir kişinin suçlu olp olmadığını belirleyecek mercii; ANA MUHALEFET PARTİSİ DEĞİL, MAHKEMELERDİR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ MAHKEMELERİ Demirtaş suçlu demiştir, Demirtaş’ı kuvvetli delil ve şüphelerle tutuklamıştır. Sen, T.C Mahkemesinden daha mı iyi bileceksin, mahkemelerimize saygılı ol, vallahi billahi Demirtaş terörist olmasa siz onu savunmazdınız” dedi.

Demirtaş’ın tutukluluk sürecine de değinen Canpolat, Demirtaş’ın tutuklu olduğu halde Cumhurbaşkanı adayı olmasının üzerinden Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenildiğini belirterek, ”Suçluysa neden aday yapılıyor diyorlar, anayasada böyle bir kanun varsa, Cumhurbaşkanımız ne yapsın. Biz zaten bu anayasayı değiştirmek için, teröristler Cumhurbaşkanı, milletvekili olamasın diye 16 Nisan referandumunda Evet verdik, inşallah 24 Haziran’dan sonra da bu yasayı değiştireceğiz. Demirtaş ve avaneleri layık olduğu yere gidecek” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz